ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 1+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062664
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
Oda Sayısı : 1+1
: 42
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3896 TLMT
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/3896 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46622 Ada, 1 Parsel, ŞEKER Mahalle/Köy, D BLOK 4. BODRUM KAT 11 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Şeker (Göksu) mah. malazgirt 1071 cad. Relax Göksu Sitesi D blok no 11 Etimesgut / Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu binanın genel özellikleri:Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Etimesgut Belediyesinin Kuzeyinde ve kuş uçuşu 4,60 km, Fatih Sultan Mehmet Bulvarına 850 metre, Eryaman 1-2 Metro İstasyonuna 1,60 km, Göksu Parkına 500 metre mesafede yer almaktadır.Bina yaklaşık 6-10 yaşında olup, yapısal değeri %10 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın bulunduğu parsel yol, su, elektrik vb. gibi kamu hizmetlerinden faydalanabilecek konumdadır.Taşınmazın bulunduğu parselde A,B,C,D bloklardan oluşan betonarme olarak yapılmış ofis ve işyeri olan site mevcuttur. Ofisler genellikle mesken olarak kullanılmaktadır. Site yönetiminden edinilen bilgiye göre, sitede toplamda 1209 bağımsız bölüm bulunmakta olup,D Blokta 309 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bağımsız bölümlerin bazılarının işyeri-büro bazılarınınsa mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. D Blok 4 bodrum, zemin ve 10 normal kattan oluşmaktadır. D Blok girişinde bina içinde güvenlik noktası mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmaktadır.
11 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 42,00m2(balkon dahil); 1 oda-salon-mutfak nişi-antre-banyo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 4. Bodrum katında iki blok arasındaki arka tarafta bulunan iç bahçeye cepheli konumda (Güney) yer alan bir dairedir. Merkezi sistem ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon, mutfak nişi, oda ve antrede laminant parke, banyodaseramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda seramik, diğer mahallerde kağıt ile kaplıdır. Tavanlar banyoda alüminyum asma tavan, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı granittir. Banyoda klozet, lavabo ve duşakabin mevcuttur. Pencereler pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Bilirkişiler tarafından rapor tanzim edip dosyaya ibraz etmişlerdir.
Adresi : Şeker (Göksu) Mah. Malazgirt 1071 Cad. Relax Göksu Sitesi D blok No 11 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 15.114 m2
Arsa Payı : 1508/1511400
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü 08/06/2016 tarih ve 25518 yevmiye numarası ile 1TL bedel kaşılığında kira sözleşmesi varıdr.(1 yıllık kira karşılığı 1 lira 99 yıllığına 99 1 bedelle kiralanmıştır şerhi mevcuttur, vs şerhler Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3896 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR