ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036648
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/5941 Talimat
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2014/5941 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46380 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 1. Kat 5 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Eryaman Mah. Dil Devrimi Cad. Salkuma Apartmanı No:13/5 Etimesgut ANKARA şeklindedir.Taşınmazın yer aldığı bina, Eryaman Mahallesinde, olup, Ankara-Ayaş yoluna 300 mt mesafede, Optimum AVM ye 1.100 mt mesafede bulunmaktadır.Bina, etrafı ihata ile çevrili site tek bloklu site içerisinde olup, köşe başı konumlu betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina,bodrum kat, zemin kat ve 7 normal kattan oluşmaktadır.Binada,normal katlarda 4 er daire olmak üzere toplam 32 adet daire bulunmaktadır. Bina ön cephesi cam mozaik kaplıdır. Binanın; giriş kapısı alüminyum doğrama olup, alüminyum doğrama rüzgarlığı bulunmaktadır. Bina giriş içi zeminler mermer döşeli, yan duvarlar 1.20 mt mermer üzeri boyalıdır. Binada 2 asansör bulunmaktadır.Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Daire fiili olarak 4 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, WC ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı olup, duvarları boyalıdır.Salon ve oda zeminleri parke döşeli olup, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı olup, duvarı boyalıdır. Mutfakta mermerit tezgâh, alt üst laminant mutfak dolabı mevcuttur.Banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, Banyoda Hilton lavabo, küvetli duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, a. lavabo ve hela taşı mevcuttur. Mesken iç kapıları ahşap panel kapı olup, pencere doğramaları pvc doğramadır. Meskenin oda çıkışlı açık balkonu mevcuttur. Dairede petekler olmayıp yerden ısıtmalı sistem mevcuttur.
Yüzölçümü : 3.581,00 m²
Arsa Payı : 224/7162
İmar Durumu : dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidri. Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5941 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR