ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut 30 Ağustos'ta 65 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155168
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8800 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
BATI
İCRA DAİRESİ

2019/8800 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45591 Ada, 8 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, 3.kat 5 no'lu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi 30 Ağustos Mah. 1773. Cad. No: 195/5 Etimesgut/Ankara'dır.Ana Binanın Genel Özellikleri; Ana bina betonarme yapı tarzında, bitişik nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 2 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire vardır. 1. Katta 1 daire vardır. Zemin katında ise dükkanlar vardır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Binanın ana giriş kapısı alüminyum doğrama kapıdır.Bina su basmanı kotundan aşağıya inilmekte olup düşük girişli binadır.Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mermer kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğal gaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 2 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkonu vardır. Balkonlar mutfak ve oda çıkışlıdır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre ve mutfak zemini laminat parke, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır.Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye, tezgah altında ve üstünde suntalam esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu vardır. Banyoda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır.İç kapıları panel pres kapıdır.Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde, ğ/3 fıkrasına göre; meskenin balkon hariç net alanı 56,00 m²dir. Balkonların alanı 9,00 m²dir. Meskenin toplam alanı 65,00 m²dir. Mesken üç cepheli ve güneş görür şeklindedir.içinde kiracı oturmaktadır.
Yüzölçümü : 374,00 m²
Arsa Payı : 50/374
İmar Durumu : dosyada mevcut,
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8800 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR