ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da kargir bina ve arsası icradan satılıktır (çoklu satış)

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113145
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / ELMADAĞ
: 419
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1720 Esas
Muhammen Bedeli
:
181,877 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/1720 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Kurtuluş Mahallesi 278 Ada 15 parselde kain 419,00 metrekare yüzölçümlü kargir bina ve arsası nitelikli taşınmazın borçluya ait tam hissesi satılacaktır. Taşınmaz Kurtuluş Mahallesinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar mevcuttur. İmarlı arsa vasfındadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir. Parsel üzerinde bodrum kat + zemin kattan müteşekkil mesken olarak kullanılan bina, ahşap malzeme ile yapılan garaj, çevre duvarı, bahçesinde çeşitli cins ve yaşta ağaçlar bulunmaktadır. Bina yığma kagir vasfında yapılmıştır. Bina cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturtma çatı, üstü kiremit kaplamadır. Soba ile ısıtılmaktadır. 15-20 yıllıktır. Zemin kat camları PVC doğrama + çift camlıdır. Bodrum kat pencereleri ahşap doğrama + tek camlıdır. İç kapıları ahşap doğrama kapıdır. Binanın brüt kullanım alanı 120,56 metrekare olarak ölçülmüştür. Garajın giriş kapısı ahşap, duvarları ahşap malzeme ile yapılmış olup zemini beton kaplamadır. Çatısı ahşap üzeri oluklu çinko ile kaplanmıştır. Kullanım alanı 15 metrekare olarak ölçülmüştür. Binanın çevresi yaklaşık 84 metre uzunluğunda 1 metre yüksekliğinde kagir duvar üzerine kaba sıva ile çevrilidir. Taşınmaz üzerinde muhtelif sayıda ve yaşlarda ceviz, erik, elma, kayısı, badem, ayva, kiraz, asma ağaçları bulunmaktadır.
Kıymeti : 181.877,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Kurtuluş Mahallesi 790 Ada 11 parselde kain 477,00 metrekare yüzölçümlü, arsa vasıflı, borçlu adına tam hisseli taşınmaz satılacaktır. Taşınmazın çevresinde tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar mevcuttur. İmarlı arsa vasfındadır. Taşınmazın üzeri boş durumdadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir.
Kıymeti : 35.775,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Kurtuluş Mahallesi 1040 Ada 12 parselde kain 487 metrekare yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmazın borçluya ait tam hissesi satılacaktır. Taşınmazın çevresinde tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar mevcuttur. İmarlı arsa vasfındadır. Taşınmazın üzeri boş durumdadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir.
Kıymeti : 36.525,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu kaydında adı geçen 3. Şahısların adreslerinin bulunmaması veya adreslerine gönderilen satış ilanının tebliğ edilememesi halinde gazete ilanının tebliğ yerine kaim olmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1720 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR