ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131731
Şehir : Ankara / Elmadağ
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/265 TLMT
Muhammen Bedeli
:
172,750 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. no: 65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/265 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 74 Ada, 3 Parsel, HASANOĞLAN-MERKEZ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu daire: salon, 3 oda, mutfak, antre, wc ve banyodan oluşmakta olup keşif tarihi itibariyle ikamet edilir vaziyettedir. Dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel ve penceleri pvc'dir. Salon, odalar, antre ve mutfağın zeminleri laminat parke kaplama olup, banyo ve wc duvarları ve zeminleri seramik kaplıdır. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire brüt 131,50 m2 olup, asansörlü ve doğalgaz kombi kaloriferlidir. 3B sınıfı bina 3 yıllık olup aşınma payı % 4'tür. Söz konusu parsel yol, su elektrik, kanalizasyon, telefon doğalgaz vb gibi her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Dairenin 172.750 TL olduğu bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir.
Adresi : Hasanoğlan Fatih Mah. Fatih Cad. No: 31/1 Elmadağ / ANKARA
Yüzölçümü : 131,50 m2 (Brüt)
Arsa Payı : 79/638
İmar Durumu : Elmadağ Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre parselin "konut alanı" olarak ayrıldığı, ayrık nizam 4 kat olduğu TAKS:0,40 KAKS: 1.60 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 172.750,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. no: 65 Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Elmadağ/ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR