ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113034
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / ELMADAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/1636 Esas
Muhammen Bedeli
:
121,485 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2010/1636 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Kemalpaşa Mahallesi 202 Ada 26 parselde kain 11 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın borçluya ait tam hissesi satılacaktır. Taşınmazın tapu kaydı üzerinde inşa edilmekte olan bina yola 8 metrekare, 202 Ada 2 parsele 8 metrekare, 202 Ada 3 parsele 1 metrekare tecavüzlüdür şerhi ve 6 nolu kömürlük eklentisi vardır şerhi bulunmaktadır. Söz konusu daire Kemalpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. Soğukpınar Apt. No:46/11 Elmadağ adresinde bulunmaktadır. Parsel Elmadağ Merkez imar planı sınırları içerisinde olup yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, doğalgaz vb. gibi her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Daire; salon, 3 oda, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Keşif tarihi itibariyle ikamet edilir vaziyettedir. Dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel ve pencereleri ahşaptır. Salon, antre ve odaların zeminleri laminant parke kaplama olup, mutfak, banyo ve wc nin duvarları ve zeminleri seramik kaplıdır. İç duvarları alçı kaplama olup tavanda alçı yoktur. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire brüt 130 metrekare, doğalgaz kombi kaloriferli, asansör yoktur. Bina yaklaşık 21 yıllıktır.
Kıymeti : 121.485,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İsmetpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. No:65 Halk Eğitim Merkezi Elmadağ / Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu kaydında adı geçen 3. Şahısların adreslerinin bulunmaması veya adreslerine gönderilen satış ilanının tebliğ edilememesi halinde gazete ilanının tebliğ yerine kaim olmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/1636 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR