ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048388
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / ELMADAĞ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/178 Talimat
Muhammen Bedeli
:
149,975 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
Elmadağ Kaymakamlığı Toplantı Salonu Elmadağ / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/178 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Elmadağ ilçesi Kemalpaşa Mahallesi 202 Ada 26 parselde kain 4. kat 12 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Söz konusu parsel ''Konut altı Ticaret Alanı''olarak ayrılmış olup, bitişik nizam 5 kat olduğu ve yola yapı yaklaşma mesafesinin 0 olduğu bildirilmiştir. Parsel imar parseli olup cingi kargir apartmandır. Parselin yüzölçümü 418 metrekaredir. Parsel üzerinde bulunan bodrum + 5 katlı betonarme binadaki 4. kat 12 nolu bağımsız bölüm Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet caddesi Soğukpınar Apartmanı No:46/12 Elmadağ Ankara adresinde bulunur. Parsel yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, doğalgaz vb. gibi her türlü alt yapı hizmetinden yararlanmaktadır. Daire salon, 3 oda, mutfak, wc ve banyodan oluşmakta olup keşif tarihi itibariyle ikamet edilir vaziyettedir. Dış kapısı çelik, iç kapılar ve pencereleri ahşaptır. Salon, antre ve odaların zeminleri laminat parke olup; mutfak, banyo ve wc nin duvarları ve zeminleri seramik kaplıdır. İç duvarları alçı kaplama olup tavanda alçı yoktur. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire brüt 130 metrekare, doğalgaz kombi kaloriferlidir. Asansör yoktur. Bina yaklaşık 22-23 yıllıktır. Taşınmaz tapu kaydında ''inşa edilmekte olan bina yola 8 metrekare, 202 Ada 2 parsele 8, 202 Ada 3 parsele 1 metrekare tecavüzlüdür'' şerhi bulunmaktadır.7 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Kıymeti : 149.975,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Elmadağ Kaymakamlığı Toplantı Salonu Elmadağ / Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu kaydında adı geçen 3.şahısların adreslerinin bulunmaması veya adreslerine gönderilen satış ilanının tebliğ edilememesi halinde İİK'nun 127. Maddesi uyarınca gazete ilanının tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/178 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR