ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Elmadağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009841
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / HASANOĞLAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/299 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
147,605 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Elmadağ Kaymakamlığı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/299 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 167 Ada, 12 Parsel, HASANOĞLAN-İSTASYON Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Parsel Elmadağ merkez imar planı sınırları içerisinde olup yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, doğalgaz vb gibi her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bağımsız bölüm daire, 3 oda, mutfak, wc ve banyodan oluşmakta olup, keşif tarihi itibariyle ikamet edilir vaziyettedir. Dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap- panel ve penceleri pvc'dir. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire brüt 144 m2, net 125 m2'dir. Doğalgaz kombi kaloriferli, asansörlü, 3B sınıfı 8 yıllık binanın 3. katında bulunmaktadır.
Adresi : Hasanoğlan İstasyon Mah. Menderes Bulvarı No: 212/16 Elmadağ / ANKARA
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Elmadağ Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre parselin "konut altı ticaret alanı " alanı ayrıldığı ayrık nizam 5 kat olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 147.605,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elmadağ Kaymakamlığı içerisi toplantı salonu Elmadağ/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/299 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR