ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çubuk'ta 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064055
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : YAVUZSELİM MAH. / ÇUBUK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2019/265 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çubuk ilçesi, Yavuz Selim Mah. 5041 ada 6 parsel, 70/336 arsa paylı 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm. Parsel 337,54 m2 yüzölçümlü olup parsel üzerinde bodrum, zemin, 1,2,3 normal kat olarak yapılmış yapı vardır. Asansör bulunmamakta olup bina bakımlıdır. 5 nolu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında mesken vasfındadır. Mesken antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc+lv ve 3 adet balkon hacimlerinden ibarettir. Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap kapı, pencereler pvc olup ısı camlıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer zeminler kalebodur kaplıdır. Salon ve odalar ve antre tavanında kartonpiyer bulunmakta olup tavanlarında xps bulunmaktadır. Mutfakta mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcut olup tezgah arası fayanslıdır. Ocağa kadar doğalgaz tesisatı mevcut olup ısınma sistemi kombilidir. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Balkon zeminleri mozaik kaplı demir korkulukları vardır. Meskenin brüt alanı yaklaşık 100,00 m2 dir. Bina 30 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Y.Selim Mah. Can Sk. No:13/5 Çubuk / ANKARA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı kullanımlı, emsal:1.50, Hmax:15.50 dir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer (Çubuk Belediyesi hissesi zemine yöneliktir). 22/04/2011 tarih ve 3088 yevmiye. Diğer bilgiler tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR