ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çubuk'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039205
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ÇUBUK
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/133 Talimat
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2019/133 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Çubuk ilçesi, Cumhuriyet Mah. 5083 ada 9 parsel, 45/467 arsa paylı 4. kat 11 nolu bağımsız bölüm. Parsel 415,16 m² yüzölçümlüdür. Parsel üzerinde bodrum, zemin, 1,2,3,4 normal kat 6 katlı yapı vardır. Asansör bulunmamakta olup bina yarı bakımlıdır. 11 nolu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında mesken vasfındadır. Mesken antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc+lv ve 2 adet balkon hacimlerinden ibarettir. Güney-doğu-batı cephelidir. Salon, odalar, antre-hol ve mutfakın zemini laminat parke, diğer zeminler kalebodur kaplıdır. Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar ve pencereler ahşaptır. Mutfakta mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcut olup tezgah arası fayanslıdır. Ocağa kadar doğalgaz tesisatı bulunmakta olup ısınma sistemi kombilidir. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. 11 nolu meskenin brüt alanı yaklaşık 110,00 m² dir. Bina yaklaşık 20 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Cumhuriyet Mah. İmam Hatip Cd. No: 18/11 Çubuk / ANKARA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı içerisinde, ayrık yapı nizamlı, bodrum hariç 5 katlı, inşaat alanı ve çekme mesafeleri imar planında belirtilmemiş olup, belirtilmeyen hususlarda imar kanunu, ilgili yönetmelik hükümleri ve plan notları geçerlidir. (Çubuk Bel. Bşk. yazısı)
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti:ek 10 kömürlük. Diğer bilgiler tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR