ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çubuk'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981509
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / ÇUBUK
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1145 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2018/1145 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çubuk ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mah. 235 ada 12 parsel sayılı taşınmaz 797,00 m2 yüzölçümlüdür. Parsel üzerindeki bina bodrum, zemin, 1,2,3 normal kat 5 katlı olarak yapılmış olup 3 daire üzeridir. Satışa konu 62/797 arsa paylı 1. kat 2 nolu meskendir. 2 nolu mesken güney-doğu cephelidir. Mesken antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, kiler ve 2 adet balkon hacimlerinden ibarettir. Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler pvc olup ısı camlıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer zeminler kalebodur kaplıdır. Mutfak, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta mutfak dolabı ve tezgah bulunmakta olup tezgah arası fayanslıdır. Kombisi yoktur. Meskende tüm odalara ait petek bulunmamakta, bazı yerlerinin süpürgeliklerinin olmadığı, banyo ve wc tavanının beton olduğu, wc de menfez penceresinin ve banyo tefrişatlarının olmadığı, amerikan panel kapı camlarının olmadığı, asansör boşluğunun olduğu asansör olmadığı, binanın ortak kullanım alanlarında eksik imalatların olduğu hususları tespit edilmiştir. Binanın çevre düzeni yoktur. Binanın dış cephesi mantolanmıştır. Mesken balkonlarla birlikte net 108,49 m2, balkonlar hariç net 99,91 m2, brüt alanı 115,89 m2 dir. Doğalgaz servis hattı mevcuttur. Bina 3 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi : Ankara Çubuk, Y.Beyazıt Mah. Esma 5 Sk. No:2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında ''konut alanı'' içerisinde kalmakta, blok nizam, 4 kat (bodrum hariç) TAKS/KAKS:0,40/1,60, çekme mesafeleri ön bahçe:5,00 mt. Yan bahçe:3,00 mt. Parsel ve çevresinde başlatılan revizyon imar planı çalışmaları devam etmektedir. (Çubuk Bel.Bşk. yazısı)
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1145 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR