ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çubuk'ta 105 m² daire icradan satılıktır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981513
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / ÇUBUK
: 105
Bina Yaşı : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/577 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:10
Satış Yeri
:
ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2018/577 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çubuk ilçesi, Barbaros Mah. 2647 ada 19 parsel, 100/905 arsa paylı 1.bodrum kat 14 nolu bağımsız bölüm. Parsel 905,00 m2 yüz ölçümlü olup üzerinde 2 bodrum, zemin, asma kat, 1,2,3 normal kat 8 katlı yapı vardır. Brüt alanı yaklaşık 118,00 m2, net alanı yaklaşık 105,30 m2 dir. Zeminler karo kaplamadır. Kuzey-batı cephelidir. Wc bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı sıva ve alçı üzeri boyalıdır. Doğramalar kutu profilden mamuldür. Isınma sistemi kombilidir. Doğalgaz servis hattı mevcuttur. Binanın dış cephesi mantolanmıştır. Bina yaklaşık 3-4 yıllıktır. Bölgede her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Adresi :Barbaros Mah.Beyyeri Cad. No:61/A Çubuk / ANKARA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı içerisinde, beş katlı imar bölgesinde kalmakta, inşaat oranları ve çekme mesafeleri planda belirtilmemiş olup belirtilmeyen hususlarda plan notları ve ilgili yönetmelikler geçerlidir. Parsel ve çevresinde başlatılan revizyon imar planı çalışmaları devam etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kat irtifakı 2981 sayılı kanun gereğince tesis edilmiştir. Diğer bilgiler tapu takyidattaki gibidir. Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR