ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da site içinde 129 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038620
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/107 Talimat
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2018/107 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

TAPU KAYDI: Ankara ili, Çankaya ilçesi, Lodumu (me) mahallesi 26080 ada 2 parsel 170.115,00 m² alanlı kargir apartman vasıflı ana taşınmazdaki 1380/1701140 arsa paylı G3 blok 11. kat 48 bağımsız bölüm konut nitelikli tam hisseli taşınmaz.
ADRESİ:Üniversiteler Mh, İhsan Doğramacı Bulv. G3 blok No: 48 Bilkent 2 Park Sitesi Çankaya Ankara
İMAR DURUMU: Hmax:45,50 metre, Emsal: 1,00 ve Bilkent Konutları alanında kalan imar parselidir.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Bina Çankaya semt merkezine uzak mesafede, Çankaya Belediyesinin güneybatısında kuş uçuşu yaklaşık 9, 40 km mesafede, Dumlupınar Bulvarı Bilkent Kavşağına kuş uçuşu 3,10 km mesafede yer almaktadır. Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup her türlü yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın yapı sınıfı 4-C olup, 2018 yılı yaklaşık maliyeti .308,00 TL/m²'dir. Bina yaklaşık 16-20 yaşında olup taşınmazın yapısal değeri %20 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselde değişik tarz ve kat sayısında yapılmış, çok sayıda yapıdan oluşan site bulunmaktadır. Sitenin etrafı duvar ve korkuluk ile çevrili olup, site girişlerinde güvenlik noktası bulunmaktadır. Site içerisinde peyzaj düzenlemesi, yeşil alanlar, çocuk oyun alanı, kapalı ve açık otopark mevcuttur. Meskenin bulunduğu G3 blok bodrum, zemin, 14 normal kat ve 60 daireden oluşmaktadır. Binan cepheleri dış cephe boyası ile kaplı olup, giriş ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş ve iç merdivenleri mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir parmaklıktır. Binada çift asansör ve yangın merdiveni mevcuttur.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Gayrimenkul balkonlar dahil net 129 m² 'dir. 3 oda-salon-mutfak-antre-hol-banyo-wc-çamaşırlık ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Balkonlar katlanır cam sistemi ile kapatılmış olup, mutfak balkonu mutfakla birlikte kullanılmaktadır. Taşınmaz 11.katta, binanın giriş kapısına göre ön-yan tarafa (güneydoğu-kuzeydoğu) yer alan bir dairedir. Daire merkezi sistem ile ısıtılmakta olup zeminden dağılımlı panel radyatörler mevcuttur. Döşemeler salon, odalar ve holde laminat parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de seramik, antre ve 2 odada kağıt, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyoda alüminyum asma tavanlı, diğer mahallerde sıva üzeri boyalıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup tezgahı laminanttır. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo, wc de klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler salon ile bir odada renkli pvc, diğer mahallerde çift cam üniteli ahşap doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Taşınmaz malik tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Kıymeti : 800.000,00 TL (Ankara 15. İcra Mahkemesinin 11.04.2019 tarihli, 2018/1009 Esas ve 2019/241 sayılı kararı gereği)
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/107 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR