ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 89 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127934
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / ÇANKAYA
: 89
Bulunduğu Kat : Kot 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12123 Esas
Muhammen Bedeli
:
168,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2019/12123 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 5393 Ada, 15 Parsel, AZİZİYE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ana binaya giriş yan taraftan Kuzey cepheden sağlanmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz 5393 ada 15 parsel üzerinde 1 nolu bağımsız bölüm olarak 1.Bodrum katta bulunmaktadır. Taşınmaz mesken amaçlı projelendirilmiştir. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, doğalgaz, yol, kanalizasyon, otobüs gibi altyapı hizmetleri mevcuttur. Daire giriş kapısı çeliktir. Antre zemini fayans,salon ahşap parke diğer odalar ve mutfak laminant parke ile kaplıdır. Duvarlar alçı üzerine su bazlı plastik boya ile boyanmıştır.Tavanlar püskürtme boya ile boyanmıştır. Elektirik,su,doğalgaz tesisatı vardır. Isıtma sistemi kombi ile sağlanmaktadır. Pencereler pimapen ve demir korkulukludur. Kapılar Amerikan panel kapıdır. Yol,su,elektrik, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden yararlanması, nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir alanda yer alması, okul,ulaşım,hastane, banka, AVM,park gibi alanlara yaya olarak ulaşılabilir olması. Üst gelir grubunun oturduğu yerde olması, çok katlı olmaması,bodrum katta yer alması, uzun süredir kapalı olması, gün ışığından yeterince faydalanmaması. 1 nolu bağımsız bölüm net kullanım alanı 89,62 m² dir. Taşınmazın kullanım alanı büyüklüğü, yapı kalitesi, yapının sınıfı, yapının niteliği, mimari özellikleri, mevcut durumu, bulunduğu semt, mevkii, ulaşım, altyapı durumu, çevre özellikleri, konumu, katı, cephesi, Belediye hizmetlerinden yararlanma durumu civardaki yapılaşma, inşa yapım tarzı, yıpranma oranı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının inşaat maliyet bedelleri, tasdikli mimari projesindeki metraj esas alınmak suretiyle emsallerinin alım-satım serbest piyasa rayiçleri, günümüz ekonomik koşulları doğrultusunda ve değerine etki edebilecek olumlu olumsuz tüm etkenler dikkate alınarak Heyetimizce yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda taşınmazın değeri 168.000,00 TL(yüzaltmışsekizbin)olarak takdir edilmiştir. Net kullanım alanı 89,62 m².dir
Adresi : Ankara ili Çankaya İlçesi Aziziye Mah. Piyade Sok. No:26/1
Yüzölçümü : 89,62 m²
Arsa Payı : 5393/15
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 168.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızdan 150/C şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12123 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR