ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 82 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091958
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇANKAYA MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/99 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/99 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Borçlu adına kayıtlı Ankara İli, Çankaya İlçesi, Çankaya Mahallesi 4869 ada 23 parselde kayıtlı Kargir Apartman vasıflı ana taşınmaz üzerindeki 3. kat 12 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Ana binası, Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina, zemin kat, 4 normal katlıdır. Binada, zemin katta 4 adet dükkan, normal katların her birinde 3?er adet mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri bir kısmı mermer kaplama bir kısmı sıva üzeri boyalıdır. Asansör bulunmamaktadır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Satışa konu 3. kattaki 12 Nolu Bağımsız Bölüm ise, yola ve bina girişine göre arka tarafta, kuzey ve doğu yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mesken fiili olarak antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, antre-hol zemini ve mutfağı laminat kaplı, duvarları duvar kağıtlıdır. Mutfakta, mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve laminat kaplı tezgah mevcuttur. Balkonlar cam balkon ile kapatılmıştır.Banyoda, dolaplı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. Mesken, merkezi sistem kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Meskenin net kullanım alanı yaklaşık 82 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 10 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Çankaya Mahallesi, Üsküp Caddesi, Naz Apt. No: 17/12 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 807,00 m²
Arsa Payı : 150/3400
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR