ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 71 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181049
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇAMLITEPE MAH. / CEBECİ
: 71
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2982 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/2982 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :
Ankara ili Çankaya ilçesi Çamlıtepe Mahallesi 1016 ada 7 parselde kayıtlı ''Betonarme Apartman'' vasfında ve 580,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 76/1090 arsa paylı, 2.Kat 8 nolu ''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur ve 8 nolu kömürlük eklentisi mevcuttur.

Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina semt merkezinde, Ankara İl Merkezinin güneyinde ve kuş uçuşu yaklaşık 2 km mesafede, Dede Efendi Caddesine cephe konumunda yer almakta olup Ankara üniversitesi Cebeci yerleşkesine yaklaşık 150 m mesafededir. Yapı sınıfı; 3B dir. Bina yaklaşık 3 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topografik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Bina ayrık nizam tarzında yapılmış, Zemin kat + 4 Normal Kattan oluşmaktadır. Her katında meskenler mevcuttur. Dış cepheleri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Giriş kapısı demir doğramadır. Kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Satışa konu bağımsız bölümün ise döşemeleri; salon ve odaları laminant parke, mutfak, koridor, wc ve banyo seramik kaplıdır. Duvarlar; banyo, wc komple, mutfak kısmi seramik diğer mahaller alçı sıva üzeri silikon esaslı veya su bazlı yağlı boya ile kaplıdır. Tavanlar; Bütün tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak; Dolaplar lake boyalı mdf kapaklı olup, tezgah mermerittir. Ankastre olarak 3 lü (aspiratör, ocak, fırın) set mevcuttur. Banyo; Tekneli duşa kabin, klozet, Hilton lavabo ve mdf dolap mevcuttur. Wc; klozet, lavabo ve ayna mevcuttur. Doğramalar; Ahşap renkli PVC kaplama olup, camlar 4+4 Isıcamlıdır. İç Kapılar; PVC Panel Kapıdır. Daire Giriş Kapısı; Çelik kapıdır. Genel olarak bakımldır. Net kullanım alanı; 71.18 m², brüt alanı; 81.85 m² dir.
Adresi : Ankara ili Çankaya ilçesi Çamlıtepe Mahallesi Dede Efendi Sokak Eren Apartmanı No: 89/8
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat müsaadeli, Konut amaçlı yapılaşmaya açık imar parselidir.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Y. PLANI : 27/05/1985
2-Beyan: AT YÖNETİM PLANI: 27.05.1985
3-Beyan: AT Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmistir.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR