ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115431
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : DODURGA MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 6+1
: 328
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/43 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
625,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2016/43 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 49 Ada, 1 Parsel, DODURGA Mahallesi, A Blok 4. Kat 20 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri yapılan A. Blok 20 no.lu meskenin özellikleri;Binanın 4. katında bulunmaktadır.Daire Kısmında;Giriş kapısı çelik kapı,ic kapılar amerikan panel kapı olup dış cephe doğramaları PVCdir. 4 oda+salon+mutfak+antre-koridor+banyo+evebeyn banyo ve 4 balkondan oluşmaktadır. Antre-koridor; zemini seramik,duvarlar plastik boyalıdır. Salonun; zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastiktir boyalıdır. Odaların; zeminleri laminat parke, duvarları alçı sıva plastik boyadır. Mutfak; zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, mermerit tezgah ve ahşap dolaplar bulunmaktadır. Kombi buraya monte edilmiştir.Banyo; zemini ve duvarları seramik kaplama, duşakabinli duş teknesi ve lavabosu bulunmaktadır. Ebeveyn duşluğunda duş teknesi, tabanları, duvarları seramik ve duş batarıyası bulunmaktadır.Tavanlarda kartonpiyer vardır. Isınma doğal gazlı ve kombi ile sağlanmaktadır. 3443 sokağın güney batı olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır. Fiili durumda taşınmazın net kullanım 328,00 m² olarak Daire bakımlıdır. Kiracı tarafından fiilen depo olarak kullanılmaktadır.
DUBLEKS KISMI: Buraya daire içinden mermer merdiven ile çıkılmaktadır. Bu katta mutfak, 2 oda, banyo, teras kattan ibarettir. Banyo taban ve duvarları seramik lavabo ve klozet bulunmakta olup duşakabinli duş teknesi mevcuttur.Mutfak tezgahı mermerit dolapları ahşaptır. Tavanlarda kartonpiyer vardır.Odalar ve mutfak laminat parke kaplı olup diğer yerlerin tabanları seramiktir.Konut Girişe göre sol ön cephededir.
Adresi : Dodurga Mahallesi 3443. Sokak Meşeli Sitesi 7-11 A Blok 20 Nolu Mesken Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 328 m2
Arsa Payı : 282/8446
Kıymeti : 625.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 49 Ada, 1 Parsel, DODURGA Mahallesi A Blok 4. Kat 19 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri yapılan A. Blok 19 no.lu meskenin özellikleri;Binanın 4. katında bulunmaktadır.Daire Kısmında;Giriş kapısı çelik kapı,ic kapılar amerikan panel kapı olup dış cephe doğramaları PVCdir.4 oda+salon+mutfak+antre-koridor+banyo+evebeyin banyo ve4 balkondan oluşmaktadır.Antre-koridor; zemini seramik,duvarlar plastik boyalıdır.Salonun; zemini laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Odaların; zeminleri laminatparke, duvarları alçı sıva plastik boyadır.Tavanlarda kartonpiyerlidir.Mutfak; zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, mermerit tezgah ve ahşapdolaplar bulunmaktadır.kombi buraya monte edilmiştir.Banyo; zemini ve duvarları seramik kaplama, duşakabinli duş teknesi ve lavabosu bulunmaktadır.Evebeyin duşluğu duşakabinli duş teknesi, tabanları ve duvarları seramik ve duş batarıyası bulunmaktadır.Isınma doğalgazlı ve kombi ile sağlanmaktadır.3443 sokağıngüney batı olmak üzere 2 cephesi bulunmaktadır.
Fiili durumda taşınmazın net kullanım 328,00 m2dir.Daire bakımlıdır.Mevcut durumda kiracı oturmaktadır.DUBKLES KISMI:Buraya daire içinden mermer merdiven ile çıkılmaktadır.Bu katta mutfak,2 oda,banyo,teras kattan ibarettir.Banyo taban ve duvarları seramik lavabo ve klozet bulunmakta olup duşakabinli duş teknesi mevcuttur.Mutfak tezgahı mermerit dolapları ahşaptır.Tavanlarda kartonpiyer vardır.Odalar ve mutfak laminatparke olup diğer yerlerin tabanları seramiktir.Konut Girişe göre sol ön cephededir.
Adresi : Dodurga Mahallesi 3443. Sokak Meşelik Sitesi 7-11 A Blok No:19 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 328 m2
Arsa Payı : 282/8446
Kıymeti : 625.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/43 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR