ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152762
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BÜYÜKESAT MAH. / KAVAKLIDERE
Oda Sayısı : 6+1
: 302
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7978 Esas
Muhammen Bedeli
:
802,400 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:05
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 10:05
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/7978 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 5507 Ada, 11 Parsel, BÜYÜKESAT Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz Özellikleri (5507 ada, 11 parsel)
Bina 6 katlı, 14 bağımsız bölüm içermektedir.Projesine göre bodrum katlarda, 1. ve 2 nci normal katlarda 2, zemin katında 4 mesken yer almaktadır. Mahallinde zemin katlarda bulunan meskenler dükkân olarak birleştirilmiş şekilde kullanılmaktadır. Bina 3 bodrum + zemin + 2 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi, zemin katından, güneydoğu yönünden sağlanmaktadır.Bahçe zemini toprak kaplı, ön cephe zemini karo taş kaplamadır. Dış cephesi stereokopik boya dekorludur. Ana giriş kapısı sac çerçeveli hammerton dekorlu boyalıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları saten boyadır. Merdiven korkulukları ahşap ve profil ve küpeşteleri köşeli profil doğramadır. Binada sesli diafon ve kamera sistemi bulunmaktadır.Bağımsız Bölüm Özellikleri (13 nolu konut)Taşınmaz mesken nitelikli ve ana yapıda 2.normal katta yer almaktadır. Bina girişine göre sol yan tarafta olup, güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı cephelidir. Mahallinde net kullanım alanı 302 m² (brüt 340 m²) olarak tespit edilmiştir. Mahallinde; Salon, 6 oda, mutfak, banyo, duş, wc, 2 lavabo, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. (giriş katı; Salon, 4 oda, mutfak, banyo, duş, wc, 1 lavabo,2 balkon, çatı katı; 2 oda ve 1 lavabo)Mahallinde mesken giriş katında salon ile yanındaki oda birleştirilmiş tek salon haline dönüştürülmüş, wc ve lavabo alanı birleştirilerek banyo yapılmış, çatı katında bulunan lavabo alanı iptal edilmiş, odaya açılan küçük balkon sabit PVC ile kapatılarak oda alanına eklenmiştir.Giriş kapısı ahşap kanatlı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri masif parke, duvarları saten boyadır.Antre duvarları saten boya, zemini seramik döşelidir.Mutfak duvarları saten boya, zemini seramik kaplamadır. Mutfak dolapları suntalam üzeri yağlı boya kapaklı olup, tezgâhı beyaz mermer malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır.Küçük banyoda küvetli duşakabin, yerden klozet ve ayaklı lavabo, büyük banyoda jakuzi,dolaplı lavabo ve yerden klozet bulunmaktadır. Salon ve tüm odalar tavanları tasarruflu ampul aydınlatmalıdır. Çatı kata çıkılan merdiven basamak ve rıhtları mermer döşeli, trabzanı ahşap oyma tarzındadır. Isıtma sistemi merkezi sistem olup, eski tip döküm petek takılıdır.Konu taşınmazın içi eski ve bakımsızdır.Emsal taşınmazlar brüt kullanım olarak tespit edilmiş olup konu taşınmaz brüt kullanım alanı 340 m² dir. Ankara ili, Çankaya ilçesi, Büyükesat Mahallesi, 5507 ada, 11 parsel, B.B.13, Mesken nitelikli taşınmazın;Bağımsız bölüm iç yapısı eski ve giriş katında lavabo ve oda tavanları rutubet almış durumda,Faydalı Kullanım alanı net 302 m², olup Taşınmazın Değeri = 802.400.-TL (SEKÜZYÜZİKİBİNDÖRTYÜZ - Türk Lirası)olarak bilirkişice hesap ve tespit edilmiştir.
Adresi : Büyükesat Mah,Uğur Mumcu Caddesi, Erdil Apt. No:87/13 Çankaya-Ankara
Yüzölçümü : 1.023,00 m²
Arsa Payı : 192/1480
İmar Durumu : Çankaya Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama imar Planı kapsamında kaldığı, konut alanı, ayrık nizam, 3 kat, saçak seviyesi 9,5m, ön bahçe mesafesi 7,96m, yan bahçe mesafesi 1,91m olarak yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 802.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Plan gereğince 67m² yola gidecektir.13/09/1979 y:6424 AT 22667-23331-23332 SAYILI PLANLARDA 67 m² yola gidilecektir.(13/09/1979-6424)
1. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:05 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 10:05 - 10:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR