ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961127
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 6+1
: 196
Banyo Sayısı : 4
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
730,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2014/101 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçesi, Çukurca Mahallesi, 26169 Ada, 6 Parsel, 7 nolu bağımsız bölümdeki taşınmazın bulunduğu bina bodrum, zemin ve 3 nomal katlıdır. Bina yol cephesi dekoratif boyalı, diğer cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı tablalı ahşap doğrama, giriş holü zemini granit, yanları tavana kadar granit, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları sıvalıdır. Bina asansörlüdür. 7 nolu bağımsız bölümdeki dublek konut; güney ve batı cepheli giriş kat antre, salon, 3 oda, mutfak, 2 banyo, wc ve balkondan, üst kat sofa, 3 oda, 2 banyo, sauna, teras ve balkondan müteşekkildir. Dış kapı çelik, iç kapılar panel, pencereler vernikli ahşap ve ısıcamlı, kat kaloriferlidir. Antre zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, salon zemini laminat parke, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, mutfak zemini seramik, ve duvarları plastik boyalı, akrilik alt-üst dolap ve mermerit tezgahlıdır. Üst kat; Merdiven basamakları granit, korkuluğu alüminyum, odaların zemini laminat parke, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Sauna yer ve duvarları seramik üzeri ahşap lambri kaplamıştır. Meskenin kapalı alanı 196 m2, teras-balkonlar 37,00m2 olmak üzere toplam kullanım alanı 233m2 olarak ölçülmüştür.Ofis olarak kullanılmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 60 sayılı KDV Sirküleri 8.2.1 Örnek 2 gereğince fiilen mesken olarak kullanılmadığından KDV %18 uygulanacaktır.Daha ayrıntılı bilgi dosyada mevcut bilirkişi raporundan öğrenilebilir.
Adresi : Birlik Mah. (Tapuda Çukurca) 393. Cad. No:20/7 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 670,00 m2 (Ana Gayrimenkul)
Arsa Payı : 94/670
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 730.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:00 - 14:03 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:00 - 14:03 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR