ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063450
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 5+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/17 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 7262 Ada, 23 Parsel, ŞEHİT MEVLÜT MERİÇ Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı satışa konu taşınmaz, bina bodrum kat +zemin +normal 3 kattan ibarettir, toplamda 16 daire bulunmaktadır, giriş kapısı demir doğramadır, rüzgarlık ahşaptır, otopark mevcut, çatısı kiremit kaplama, doğal gaz bağlantısı bulunmaktadır, binanın merdiven basamakları mozaik ,duvarlar badanalı, merdiven korkulukları demir, dış cephesi badanalıdır.
SATIŞA KONU TAŞINMAZIN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ : 15 nolu bağımsız bölümün çatı arası kullanımlı mesken olduğu ALT KAT 3 oda +salon +mutfak +banyo +tuvalet ve antreden ibaretir, salon ve odaların zemini parke, duvarlar plastik boyalı, mutfak zemin ve duvarları seramik kaplama tezgah ve dolap mobilya tipi ahşap, tezgah üstü mermer, banyo zemin ve duvarları seramik kaplama, hela taşı mevcuttur, antre zemin seramik kaplama, duvarlar plastik boyalıdır, deponun zemini şap, duvarları plastik badanalıdır, ÜST KAT 2 oda +1 banyodan ibarettir, zemini parke, duvarlar plastik boyalı, banyo zemini seramik, duvarları beş sıra seramik kaplama klozet, ayaklı lavabo ve duş bataryası mevcuttur, pencereler ısı camlı ahşap, iç kapılar ahşap pres kapı, dış kapı çelik elektrik ve su tesisatı mevcuttur, meskende 1 adet balkon mevcuttur, mesken kombi kaloriferlidir, meskenin net kullanım alanı 100 m²'dir. Bölgede; elektirik, su, doğal gaz, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
AYRINTILI BİLGİ DOSYADA MEVCUTTUR .
Adresi : Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 666 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : VAR DOSYADA MEVCUT
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU TAKYİDATINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR