ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 443 m² dubleks konut icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981142
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKBAHAR MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 7+2
: 443
Banyo Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13611 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/13611 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Mühye Mahallesinde kain imarın 28061 ada 18 parselinde kayıtlı 383,00 m2 yüzölçümlü " Arsa-Apartman-Beton" vasıflı ana taşınmaz üzerindeki müstakil yapı bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır. Satılmasına karar verilen taşınmazın arsası dikdörtgen bir forma sahiptir. Dubleks konut; Betonarme, ayrık nizamlı ve müstakil bina olarak, Bodrum kat, Zemin kat ve 1.kat ile teras katlı olarak yapılı bulunmakta olup, dış cepheleri manto üzeri dış cephe boyalıdır. Beşik çatılı olup shingle çatı örtüsü ile kaplıdır. Dubleks konut; Giriş kapısı masif ahşap doğramadan olup; Fiili durum itibariyle; Zemin katında; Antre, salon, 3 oda ve WC mahalleri, salondan bodrum kata ahşap konstrüksiyondan imal edilmiş masif merdivenle inilmekte ve bodrum katında; açık mutfak+salon, 1 oda, depo, banyo, sauna, garaj ve tesisat odası mahalleri, 1.kata ise zemin kattan ahşap konstrüksiyondan imal edilmiş masif merdivenle ulaşılmakta ve 1.katta; Merdiven holü, 2 oda, 2 banyo, giyinme odası ve balkon mahalleri, Çatı Arası katına ahşap konstrüksiyondan imal edilmiş masif merdivenle ulaşılmakta ve Çatı arası katında; Antre, 1 Oda ve banyo mahalleri bulunmaktadır.ZEMİN KAT MAHALLERİ: Girişte yer alan antre salona açılmakta olup antre ve salon zemini laminant parke ile kaplıdır. Antre mahallinde göne vestiyer bulunmaktadır. Salon mahalli galeri boşluklu olup salonda şömine bulunmaktadır. Oda mahallerinin zeminleri laminant parke kaplı duvar ve tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. 1 odasının duvarları kısmen kağıt ile kaplıdır. 1.KAT MAHALLERİ:: Merdiven holü ve Odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları saten boyalıdır. Bir odasında giyinme odası ve banyo bulunmaktadır. Bir odasında açık balkon mahalli bulunmaktadır. ÇATI ARASI MAHALLERİ: Antre ve odanın zemini laminant parke kaplı, duvarları saten boyalıdır. BODRUM KAT MAHALLERİ: Zemin kattan ahşap basamaklı masif merdivenle bodrum kata inilmektedir. ve açık mutfak+salona ulaşılmaktadır. Zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Oda zemini laminant parke, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Sauna mahalli ahşap kaplamadır. Depo ve Garaj mahallinin zemini seramik kaplı olup duvarları sıva üzeri boyalıdır. Garaj mahallinde yer alan tesisat odasında duvar tipi kombi, çelik su tankı ve boyler mevcuttur. Dubleks konutun; Pencereleri yağlı boyalı ahşap doğrama ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan panel kapı, dubleks konutun giriş kapısı yağlı boyalı ahşap doğrama, garaj kapısı katlanır motorlu seksiyonel kapıdır. Dubleks konutun ısınması kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Dubleks konut Elektrik, Su, Telefon, Doğalgaz, Otobüs gibi her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır)
Adresi : İlkbahar ( Tapuda Mühye) Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, Fahrettin Paşa Sk. No:6 Çankaya/ANKARA
Yüzölçümü : 443 m2 (Net kullanım alanı)
Arsa Payı :
İmar Durumu :Ayrık nizamlı ve konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 2.750.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (Her ne kadar fiili durumda taşınmazın müstakil yapı olduğu, Dubleks konut olarak kullanıldığı satışa esas bilirkişi raporunda belirtilmiş ise de, Taşınmazın tapu kaydında Bağımsız bölüm niteliği yazılı olmadığından, 21/03/2019 Tarih ve 30721 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı kararında geçen KDV indirimine ilişkin% 8 KDV oranının uygulanmayarak,KDV oranı % 18 olarak belirlenmiştir.)
Kaydındaki Şerhler : Askeri Güvenlik Bölgesi içinde kalmaktadır. 12/04/1989 Tarih ve 1872 Yevmiye
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13611 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR