ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+2 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065201
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 4+2
: 303
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6959 ESAS
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/6959 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Çankaya ilçesi, Öveçler Mahallesi, 26999 Ada, 21 numaralı parseldeki, 1.061,00 m2 yüzölçümlü " 6 Katlı Betonarme Mesken ve Arsası" nitelikli ana taşınmazdaki, 84/1061 arsa paylı, 3.kat, 14 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı kullanımlı mesken nitelikli taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.Satılmasına karar verilen bağımsız bölüm; 2 antre, 4 oda, 2 salon, mutfak, 2 wc+banyo, ebeveyn banyo, balkon ve terastan oluşmaktadır.Kıymet takdiri tarihi itibariyle işyeri olarak kullanılmakta olduğu anlaşılmıştır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çeliktir. GİRİŞ KAT: Antre, 3 oda, salon, wc+banyo, ebeveyn banyo ve balkondan oluşmaktadır. Sekreterya olarak kullanılan antre zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Dolap bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini lamine parke, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Balkon zemini seramik kaplı olup cam balkon sistemi ile kapalıdır. ÜST KAT: Antre, oda, salon, mutfak, wc+banyo ve terastan oluşmaktadır. Üst kata mermer basamaklı merdivenle çıkılmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Salon ve oda zeminleri lamine parke, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Teras zemini seramik kaplıdır. Pencere doğramaları renkli PVC+Isıcamlı, iç kapıların bir kısmı mobilya kapı, bazıları camlı alüminyum çerçeveli kapıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalı doğalgazlıdır. Konut yola ve girişe göre sol arka cephelidir. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır)
Adresi : Öveçler Mah. Cevizlidere Cad. No:3 Pembe Köşk Apartmanında bulunan 3.Kat 14 Bağımsız bölüm nolu
Çatı Aralı kullanımlı mesken Çankaya/ANKARA
Yüzölçümü : 303 m2
Arsa Payı : 84/1061
İmar Durumu : 26999 Ada, 21 sayılı parselin güncel imar planında TAKS:0.35, KAKS: 1.40 Ayrık nizam 4 Katlı konut parseli
olduğu, plan gereği 139 m2 yola giden kısmının bulunduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (21.03.2019 Tarih ve 30721 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile KDV indirimi süresi 31/12/2019 tarihinde kadar uzatılmış olduğundan, KDV oranı % 8 ' dir. )
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6959 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR