ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+1 tripleks villa icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036939
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14890 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 09:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/14890 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 16329 Ada, 1 Parsel, LODUMU (ME) Mahalle/Köy, Ankara İli ,Çankaya İlçesi, Lodumu Mahallesi, 16329 ada, 1 parsel bölümlü 2101 sokak, Barış sitesi, 18 nolu bağımsız bölüm, taşınmazın 2101 sokağa cepheli, bitişik nizam, 2 katlı, betonarme karkas bina olduğu, 192 m²'dir. Satışa konu taşınmaz triplex villa olup giriş katında salon ve mutfak üstü katlarda oda ve banyo bulunmaktadır.
GİRİŞ KAT : Salon zemini laminant, duvarlar alçı üzeri saten boyalı, katonpiyerlidir, salonda beş adet şömine mevcuttur, mutfak zemin lamiant kaplama, tezgahlar mobilya tipi ahşap. Tezgah üstü laminat, ocak kısmının bulunduğu duvar seramik kaplama
1.KAT : 2 ODA +BANYO VE ANTREDEN ibaret olup odaların zemini laminant duvarlar alçı üzeri saten boyalı ve kartonpiyerlidir, banyo zemini ve duvarlar seramik kaplama, banyoda duşakabin hilton tipi lavabo ve klozet bulunmaktadır, antre zemini laminanat kaplama, duvarlar alçı üzeri saten boyalı, merdiven basamakları ahşap, antrenin arka bölümünde gömme dolap mevcuttur
2.KAT : 2 ODA+BALKON VE ANTREDEN ibaret olup odaların zemini laminant kaplama duvarlar alçı üzeri saten boyalıdır, oda içi banyonun zemini seramik kaplama .duvarlar seramik kaplam, duşakabin, klozet ve dolap üzeri lavabo mevcuttur, pencereler çift cam, ahşap ısıcamlıdır iç kapılar panel dış kapı çelik, bina kombilidir. TAŞINMAZ GÜNEYBATI CEPHELİ, 130 m²'dir, tüm belediye hizmetlerinden faydalanılabilir şekilde,bina şehir merkezine çok yakın ŞEHİR HASTANESİ BAKANLIK BİNALARI VE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE YAKIN KONUMDADIR .
Adresi : Çankaya / ANKARA
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, (: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14890 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR