ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+1 natamam daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047404
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BEYTEPE MAH. / BİLKENT
Oda Sayısı : 4+1
: 153
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 18
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2177 Esas
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/2177 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Çankaya ilçesi Lodumu (Beytepe Köyü)Mahallesi 28563 ada 3 parselde kayıtlı ''Arsa'' vasfında ve 3.626,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 84/3626 arsa paylı, 2. Kat 4 nolu ''mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur ve bağımsız bölümün ''Depo,Ek-4 Depo''eklentisi mevcuttur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. İnşaat henüz tamamlanmamıştır. Bina girişi bulvar cephesine göre arka cephe, 1. Bodrum kat seviyesindedir. Bina, 2 bodrum kat, zemin kat, 15 normal kat ve çatı katlıdır. Binada, 2. Bodrum katta ortak alanlar; 1. Bodrum katta, dükkanlara ait depolar, zemin katta 7 dükkan ve normal katların her birinde ikişer adet mesken olmak üzere toplam 37 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri giydirme cephedir. Bina giriş kapısı henüz monte edilmemiştir. Bina kat hollerin zeminleri mermer kaplı, duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. İmalatı henüz tamamlanmamıştır. Satışa konu bağımsız bölüm ise mesken fiili durumunda binanın 2. Katında, bina girişine göre sol yanda, kuzey-doğu-batı yönüne cephelidir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Fiili olarak antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, giyinme odası, ebeveyn banyosu, WC, 2 balkondan oluşmaktadır. Balkonlar açıktır. Salon ve oda zeminleri şap kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Antre-hol zemini şap kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Mutfak zemini şap ve duvarları alçı sıvalıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı henüz monte edilmemiştir. Banyo zemini şap, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup, diğer kısımlar henüz yapılmamıştır. WC zemini şap, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup, diğer kısımlar henüz yapılmamıştır. İç kapıları ve kapı kasaları henüz monte edilmemiştir. Pencereleri ısı camlı PVC doğramadır. Mesken halihazırda yaklaşık %80 inşaat seviyesindedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı İmarlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde 41. Fıkrasına göre net kullanım alanı 153,00 m² dir. Ayrıca toplam 30 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur. Binada oturum olmadığından açık adres belirtilmemiştir.
İmar Durumu : Ayrık nizam konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı : 30/06/2016
2-Beyan: AT Yönetim Planı : 30/06/2016
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Yenimahalle ilçesi Gazi Mahallesi 5819 ada 43 parselde kayıtlı ''Apartman - Beton'' vasfında ve 316,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 120/316 arsa paylı, 2. Normal Kat 5 nolu ''çatı aralı konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina, betonarme karkas ve blok nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Özata Sokak cephesine göre sol-yan cepheden, zemin kat seviyesindedir. Bina, 1. Bodrum kat, 2 normal kat ve çatı katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin kat ve 1. Normal katta ikişer mesken ve 2. Kat ile çatı katta 1 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları tavana kadar cam mozaik olup tavanlar boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın açık/kapalı otoparkı yoktur. Binanın elektrik, su, kanalizasyon, doğal gaz ve toplu taşıma gibi tim hizmetlerinden istifadesi tamdır. Satışa konu bağımsız bölüm ise mesken fiili durumda binanın 2. Katında tek bağımsız bölümdür. Kuzey-güney-doğu yönüne cephelidir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Fiili olarak antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, ebeveyn banyosu, WC, 1 balkon, 2 açık teras hacimlerinden oluşmaktadır. Balkon ve terasları açıktır. Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Antre hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak mahallinde MDF üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. İç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Doğal gazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Halihazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı İmarlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde 41. Fıkrasına göre net kullanım alanı 216,00 m² dir. Ayrıca toplam 6 m² alanlı 1 adet balkonu ve 2 adet 80 m² alanlı açık teras alanı mevcuttur.
Adresi: Gazi Mahallesi (Tapu kaydında Gazi Mahallesi) Özata Sokak Mert Apt. No:17/5 Yenimahalle/ANKARA
İmar Durumu : Blok nizam konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: YÖNETİM PLANI TARHİ: 04.11.1998
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR