ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099593
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 4+1
: 107
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12644 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA11. İCRA DAİRESİ
2019/12644 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Çankaya İlçesi, Alacaatlı Mahallesinde kain; imarın 41684 ada, 5 parselinde kayıtlı "A-B-C Bloktan Oluşan Betonarme Apartman" vasıflı ana taşınmazın bulunduğu B Blok betonarme-apartman karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Parselin güneyinde yer almaktadır. Bina girişi doğu cepheden site bahçesinden, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 8 normal katlıdır. Binada bodrum katta kapıcı dairesi, sığınak, ortak alanlar; zemin katta ve normal katların her birinde 4'er adet mesken olmak üzere B blokta toplam 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Satışı yapılacak olan 5 nolu bağımsız bölüm; mesken fiili durumda binanın 1. normal katında, bina girişine göre sağ ön tarafta kuzey-doğu yönüne cephelidir. Mesken fiili olarak antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, e.duş, wc'den, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonu cam kaplama balkondur. Mesken doğalgazlı merkezi kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı 107 m² olarak ölçülmüş olup, ayrıca toplam 28 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi :Alacaatlı Mah. 3360. Sok. Ense Çay Koop Su Kent Sitesi No:3B/5
Çankaya/Ankara
Yüzölçümü :18.050 m2
Arsa Payı :167/18050
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :500.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :29/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü :04/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12644 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR