ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085990
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKESAT MAH. / ESAT
Oda Sayısı : 4+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7468 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2019/7468 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 5245 Ada, 7 Parsel, KÜÇÜKESAT Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Konu mülk değer tespiti tarihi itibarı ile içerisinin tadilat amaçlı olarak yıkıldığı, inşaatının tamamlanmadığı ve eksiklikler olduğu tespit edilmiştir. Mesken 4. katta yer almakta olup, mimari projesine göre antre-koridor, salon, 4 oda, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Fiiliyatta ise mutfak ve oda arasındaki bölme duvarı kaldırılarak 3+1 görünüm almış, mutfak ve odaya açılan balkonun bir kısmı mutfağa katılmıştır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapılar takılmamış, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır. Meskenin tüm zemin kaplamaları sökülmüş, duvarları alçı kaplanmış, duvar boyaları henüz yapılmamıştır. Mesken içerisinde mutfak dolabı, banyo vitrifiyelerinin montajı yapılmamıştır. Meskenin ısınma sistemi olarak peteklerin kısmen montajının yapıldığı, kısmen de de monte olduğu gözlemlenmiştir. Banyo ve wc kaba sıva durumdadır. Taşınmaz bina giriş yönüne göre sağ tarafta yer almaktadır. Fiilen ikamet amaçlı inşa edilmiş olup tadilat aşamasındadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. bölüm 1. madde, ğ/3. Fıkrasına göre bağımsız bölüm net alanı balkonlar dâhil 117 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Tınaztepe Mahallesi, Akyüz Sokak, Bina No: 14, Kat:4. Normal Kat, Daire No:11 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 530,00 m²
Arsa Payı : 6/68
İmar Durumu : DOSYASINDA
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Takyidatının Aynısıdır.
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7468 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR