ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048770
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BÜYÜKESAT MAH. / KAVAKLIDERE
Oda Sayısı : 4+1
: 129
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13712 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2018/13712 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Büyükesat mah, 7298 ada, 3 parselde kayıtlı zemin kat 8 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmaz MİMARİ PROJE. Çankaya belediyesi imar arşivinde taşınmaz 30/06/1983 onay tarihli kat irtifakına esas mimarı proje YAPI RUHSATI: Ankara Belediyesi İmar arşivinde taşınmaz 29/08/1983 tarih ve 559 sayılı yeni yapı ruhsatı Yapı ruhsatı ana gayrimenkul dahilindeki 12 adet konut olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm ve 1.858. m2 inşaat alanı için düzenlenmiştir. Yapı ruhsatına göre ana gayrimenkul yol kotu altında 3kat ve yol kotu üstünde 3 kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır.
YAPI KULLANIM İZİN BELGESİ: Çankaya Belediyesi İmar arşivinde taşınmazlara ait 27/12/1985 tarih 845/85 sayılı yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır.
İMAR DURUMU: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Ankara Büyükşehir Belediyesinde mevcut imar planına göre taşınmaz konut alanı içinde yer almakta olup Ayrık nizam 3 kat 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel belediye sınırları içinde yer almaktadır.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu yapı 602,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine 1 adet bloktan kuruludur. 3 B yapı sınıfında betonarme karkas yapıda ayrık nizamda bina girişi zemin kattan kuzeydoğu cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 3. bodrum katta kazan dairesi, kapıcı dairesi, 2 adet mesken, 2. bodrum kat ve 1. bodrum katta 2 adet mesken, zemin katta 2 adet mesken ve bina girişi 1 ve 2 normal katlarda 2 adet mesken bulunmakta olup bina toplam 12 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir.Binanın giriş kapısı aliminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mozaik beton karo kaplama, merdiven korkulukları ise demir profil üzeri ahşap doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz 4. derece deprem bölgesinde yer almakta olup bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.
TAŞINMAZIN İÇ MEKAN ÖZELLİKLERİ: 8 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikle taşınmaz ana yapının zemin katında bina girişine göre sağ yan cephede konumlu olup Güneybatı kuzeybatı ve kuzeydoğu cephelidir. Mimari projesine göre Antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup net 129,17 m2, brüt 140 m2 kullanım alanlıdır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır. Banyo wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Mutfakta mdf kapak dolaplar ve mdf tezgah mevcut olup zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır. Elektrik su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın petekleri mevcuttur.Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel lehine 7298 ada 15 parsel aleyhine 14.00 m2 lik kısımda pis su kanalı geçirilmesi arzi itrifak hakkı
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13712 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR