ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063583
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KEKLİK PINARI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15369 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 15:50
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 15:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2018/15369 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Tapu kaydı itibariyle,Ankara İli, Çankaya İlçesi, Keklikpınarı Mah. 27290 Ada, 5 parselde kayıtlı, 54/537arsa paylı, 1.kat 5 nolu bağımsız bölümde bulunan mesken nitelikli taşınmazın açık adresi, Ankara İli, Çankaya İlçesi, Keklikpınarı Mah. 919 Sokak, No: 41 olup, taşınmazın bulunduğu yapı, 537,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine 1 adet bloktan kuruludur. 3 b yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, bodrum kat+zemin kat+ 3 normal katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Asansör bulunan bina, 10 adet bağımsız bölümden müteşekkildir. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminler giriş ve sahanlıklarda seramik kaplama, merdiven korkulukları ise aliminyum profil doğramadır. Çevre düzenlemesi, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. 5 nolu bağımsız bölüm, binanın 1. katında, bina girişine göre sol yan cephede, güneybatı, güneydoğu ve kuzeydoğu cephelidir. Mimari projesine göre, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan oluşmakta olup, net 85 m², brüt 93 m²'dir. giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır, Salon ile otalar zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır, banyo, wc duvar ve zemin seramik, banyoda ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmakta, mutfak dolabı kapakları ve tezgah mdf, zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır, Elektirik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve ısıtma doğal gaz yakıtlı, kombi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Keklikpınarı Mah. 919 Sokak, No: 41
Yüzölçümü : 537 m²
Arsa Payı : 54/537
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15369 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR