ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır (hisse satışı)

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962410
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7857 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 22. İCRA DAİRESİ
2018/7857 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Çankaya İlçesi Aziziye Mahallesi Willy Brand Sokak Özgül Apartmanı No:18/9 Çankaya Adresinde Bulunan 9 Nolu dairenin ve 9 nolu depo eklentisinin 1/2 Hissesi Tapunun 4959 ada 9 parselinde kayıtlıdır. Bina Betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Dairenin giriş kapısı ahşap lambrili kapıdır. Daire fili olarak 3 oda salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon L salon olup zemini ahşap parke kaplı duvarlar boyalıdır. Salonda şömine mevcuttur. Oda zeminleri halı kaplı, duvarlar boyalıdır. Mutfak balkonu PVC ile kapatılarak kısmen mutfağa katılmış durumdadır. Taşınmazın balkonu kısmen açık, kısmen pvc ve kısmen alüminyum doğrama ile kapatılmıştır. Daire pencereleri ahşap doğrama olup kapılar sunta üzeri kaplamadır. Daire ısınma sistemi doğalgazlıdır. Bağımsız net alanı 117m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca 15m2 balkonu vardır Gayrimenkulün 1/2 hissesi satışa çıkartılmış olup ayrıntılı bilgiler dosyasındaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Yüzölçümü : 1.005,00 m2
Arsa Payı : 16/200
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7857 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7-İİK 127.md.gereğince Tapuda adresi bulunmayan veya tebliğ yapılamayan ilgililere Gazete ilanının ilanen tebligat yerine geçmesi ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR