ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065018
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ZAFERTEPE MAH. / ZAFERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1873 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/1873 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 26586 Ada, 1 Parsel, ZAFERTEPE Mahalle/Köy, birinci kat 7 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bina, bodrum * zemin * 3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın cephesi sıvalı * boyalıdır. Binanın giriş kapısı camlı demir doğramadır. Apartmanın giriş katının, zemini mermer kaplama, duvarları ve tavanı sıvalı * yağlı boyalıdır. Merdiven basamakları ve sabanlıkları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir ahşap doğramadır. Binanın her katında 4 bağımsız bölüm vardır. Binanın açık otoparkı mevcuttur. Binada asansör mevcut değildir.7 BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN: 7. numaralı bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm 3 oda, salon, koridor, mutfak, banyo, WC ve 3 balkondan müteşekkildir. Koridor zemini laminat kaplama, duvarları sıvalı * boyalı olup, tavan plastik Boyalıdır. Salon döşemesi ahşap parke kaplama, duvarları ve tavan plastik boyalıdır, tavanda kartonpiyer vardır. Odaların zemini ahşap parke kaplama, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplama, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır, tezgah alnı seramik ile kaplıdır. Mutfak mermer tezgahının altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları mevcuttur, Banyonun zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır, lavabo, klozet, duş teknesi vardır.WC hela taşı mevcut olup zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır. İç kapıları ahşap doğrama kapı olup,yağlı boyalıdır.Pencereleri ahşap doğramadır. Konut kombili kat kaloriferli doğalgaz ile ısıtılmaktadır.Konutun faydalı net kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre; 97,55m2 (balkonsuz) ve 112,51m2 (balkonlu) olarak ölçülmüştür. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir.
Adresi : Zafertepe Mah. İncesu Cad. 146. Sk. Kamer Apt No 68/7Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.095 m2
Arsa Payı : 58/1095
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 43169 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahalle/Köy, zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenilen taşınmaz; Bina, bodrum * zemin * 7 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi sıvalı * boyalıdır.Binanın giriş kapısı camlı demir doğramadır. Apartmanın giriş katının, zemini mermer kaplara, duvarları ve tavanı sıvalı * yağlı boyalıdır. merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamadır.Merdiven korkulukları demir ferforje doğramadır. Binanın her katında 2 bağımsız bölüm vardır.Binanın açık otoparkı mevcuttur. s Binada tek asansör mevcuttur 1. numaralı bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm 3 oda, salon, koridor, mutfak, banyo, WC, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir. Koridor zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı boyalı olup, tavan plastik Boyalıdır. Salon döşemesi laminat kaplama, duvarları ve tavan plastik boyalıdır, tavanda kartonpiyer vardır. Odaların zemini laminat kaplama, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır.Mutfak zemini seramik kaplama, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır, tezgah alnı seramik ile kaplıdır. Mutfak mermer tezgahının altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları mevcuttur, mutfak balkonu PVC doğramat cam malzeme ile mutfak hacmine eklenmiş durumdadır. Banyonun zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır, lavabo, klozet, duş teknesi vardır. WC hela taşı mevcut olup zemini ve duvarları seramik, tavanı plastik boyalıdır.İç kapıları ahşap doğrama kapı olup, yağlı boyalıdır.Pencereleri çift camlı PVC doğramadır. Konut doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Konutun faydalı net kullanım alanı içten içe yapılar ölçülere göre; 98,40m2 (balkonsuz) ve 115,58m2 (balkonlu) olarak ölçülmüştür. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir.
Adresi : Yuva Mah. 2111 Cad. Gökbulut Sit. A Blok Zemin Kat 1 Nolu Daire Yenimahalle / ANKARA Yüzölçümü : 5.820 m2
Arsa Payı : 116/5820
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:18 - 11:28 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:18 - 11:28 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1873 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR