ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186250
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ŞEHİT CENGİZ KARACA MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13151 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2018/13151 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Çankaya İlçesi ,Ş.Cengiz Karaca Mahallesi 27888 ada 10 Sayılı Parselde binanın zemin katında mesken kullanımlı 3/5 nolu bağımsız bölümlü 1.032,00 m² yüzölçümlü taşınmazdır. Binada 17 adet mesken kullanımlı bağımsız bölüm 2 bodrum kat ,zemin kat,4 normal olmak üzere toplam 7 katlıdır.Bina cephesi beton kaplama ,diğer cepheler akrilik boyalıdır.Binanın müşterek kullanımlı yarı kapalı otopark alanı bulunmaktadır.Bina asansörlüdür. Bağımsız bölüm binanın zemin katında girişe göre sol tarafında güney doğu cephesindedir.Bağımsız bölüm giriş çelik kapı,iç kapılar camlı ahşap yağlı boyalı ,pencereler ahşap cilalı ve ısı camlıdır.Bağımsız bölüm giriş holü ,salon,3 oda ,mutfak,2 banyo,tuvalet ve 2 balkonludur. Daire girişi seramik duvar saten ,tavan alçı saten plastik badanalı ,kartonpiyerlidir. Salon ve oda ahşap parke kaplı ,duvarlar saten tavan alçı satenli ve kartonpiyerlidir. Mutfak tabanı mermer duvar fayans kaplı,tavan alçı satenli kartonpiyerli ve spot lambalı ,mermerit tezgahlı ,tezgah alt ve üstünde laminat dolaplıdır. Banyo taban seramik duvar fayans kaplı içerisinde ayaklı lavabo, duşakabinli - küvet,klozet ve banyo bataryalı,Ebeveyn banyo taban seramik duvar fayans kaplı ve banyo bataryalıdır.Tuvalet tabanı seramik duvar fayans kaplı hela taşlı ve lavaboludur. Dairenin ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer sistemiyle yapılmaktadır.Bağımsız bölümü keşif sırasında Kiracı oturmakta olduğu belirlenmiştir.Geniş evsaflı bilgi dosyadaki Bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ş.Cengiz Karaca mahallesi 1046.sokak Aslanoğlu Apartmanı 3/5 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 1.032,00 m²
Arsa Payı : 62/1032
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir. Satış bedelinin rehin bedelini karşılamaması halinde İİK.'nun 206.maddesi, 6183 sayılı Kanunun 21.maddesi, Emlak Vergisi Kanununun 30/son maddesi hükümleri, 6 No'lu Emlak Vergisi Genel Tebliğ ile 14/06/2018 tarih ve 30451 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğin 3.maddesine göre ilgili birimler tarafından emlak vergisi hakkında devreden ve devralan müteselsil sorumlu tutulabilecektir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13151 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İşbu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. (İİK. m.127) ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR