ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112004
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BALGAT MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14752 ESAS
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2018/14752 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, Balgat Mah. 25990 Ada, 14 Parsel, 3 KAT 8 NOLU BB Bölüm Taşınmazın bulunduğu yapı, 941,00 m² yüz ölçümlü arsa üzerine kuruludur.3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, bodrum kat+zemin kat+ 3 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir.Bina Girişi zemin katları, güneybatı cepheden sağlanmaktadır.Ana taşınmazın Bodrum katta; dükkanlara ait depolar, sığınak, su deposu, hidrofor yeri, otopark, Zemin katında; 1 adet mesken, 3 adet dükkan ve bina girişi, 1. Kat ve diğer tüm katların her birinde 3 er adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 13 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir.Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır.Binada asansör bulunmamakta olup, otopark bulunmaktadır.
?Çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetleri mevcuttur.
Taşınmaza konu 25990 ada 14 parsel 3. Kat, 8 bağ. Böl. Nolu mesken nitelikli taşınmazın iç mekan özellikleri;
8 Bağ. Böl. Nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 3. Katında, bina girişine göre sağ arka ve 1376. Cad. göre sağ yan ve ön, 1378. Sok. göre sol yan ve ön cephede konumlu olup, güney ve güney doğu cephelidir.Mimari projesine göre; antre- hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net; 86 m² , brüt; 105 m² kullanım alanlıdır.Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısı camlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke duvarlar saten boyalıdır.Banyo, wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır.Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duş kabini bulunmaktadır.Mutfakta mdf kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplı olup, duvarları saten boyalıdır.Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıyla sağlanmaktadır.Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur.Konu taşınamaz mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmazda kiracının ikamet ettiği bilgisi alınmıştır.
Adresi : Ankara Çankaya Balgat 1376 Cadde Cömertoğlu Apt. 6 Nolu Daire Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 73/941
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (ihale günündeki güncel kdv uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14752 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR