ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092845
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKER MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11402 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 18. İCRA DAİRESİ
2019/11402 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 7409 Ada, 7 Parsel, İLKER Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Adresi Ankara İli,Çankaya İlçesi ,Naci Çakır Mahallesi(Tapuda İlker),758.sokak imarın 7409 Ada 7 Parsel üzerinde yer alan 3 dış Kapı numaralı Balbay Apartmanı zemin kat 3 no'lu bağımsız bölümdür.Taşınmaz'ın 3 Katlı nizam konut alanında kaldığı,yola mesafenin 5m,saçak seviyesinin 9,50m olduğu belirtilmiştir.Binaya ait 10.10.2014/359-14 tarih ve numaralı yapı ruhsatı mevcuttur.Bina ayrık nizamda ,betonarme yapı cinsinde inşa edilmiştir.Bodrum kat+Zemin kat+2 Normla +Çatı kattan oluşmaktadır.Binada bodrum katta iki adet ,zemin katta ve 1.katta üçer adet meskene ,2.katta 3 adet çatı aralı mesken olmak üzere binada toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina girişi zemin katta yer almaktadır. Binanın bulunduğu bölge yol,su,elektirk,telefon,doğalgaz ,otobüs,kanalizasyon gibi her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Meskenana taşınmazın zemin katında yer almaktadır.Bina girişine göre sağ tarafta ,binaya sokak üzerinden bakıldığında arka tarafta kalmakta olup kuzey,güney ve doğu cephelidir.Dairenin giriş kapısı çelik kapıldır .Projesine göre ve yerinde salon,antre,3 oda ,mutfak,banyo,duş,wc ve 1 balkondan oluşmaktadır.Salon ve odaların zemini laminat parke ile kaplanmış olup duvarlar kağıt kaplı,tavanlar kartonpiyerlidir.Mutfak zemin seramik,duvarlar alçı sıva üzeri boyalı ,tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup altında ve üstünde balon kapak dolaplar mevcuttur.Banyoda zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır.Banyo içerisinde dolaplı lavabo,klozet,duş yeri,duş tertibatı ve duşakabin vardır.Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup içerisinde klozet,lavabo,duş yeri,duşakabin ve duş tertibatı mevcuttur.Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır.Wc içerisinde klozet ve lavabo mevcuttur.İç kullanım hacim kapıları panel kapı montajlıdır.Pencereler ısıcamlı PVC doğramadır.Meskende ısınma kombi ile sağlanmaktadır.Kıymet taktiri yapıldığı tarihte kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Projesine göre taşınmazın brüt kullanım alanı;yaklaşılık 100 m2 (net 86m2)olarak hesaplanmıştır.Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Naci Çakır mah 758.sokak Balbay Apartmanı No:3/3 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 664,00 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11402 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR