ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091057
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/2773 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:47
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:47
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2012/2773 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 26373 Ada, 2 Parsel, KIRKKONAKLAR Mahalle/Köy, 8 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın 1/2 hissesi satılmaktadır. Belirtilen fiyat 1/2 hissenin fiyatıdır. Binanın özellikleri; Bina Bodrum Kat zemin kat ve 3 normal kat ile çatı aralığı katlı olarak yapılmıştır, zemin katta 3 daire ve kapıcı dairesi, diğer her katta 4 er daire bulunmaktadır. ön cephesi cam mozaik kaplama, diğer cepheleri hazır sıvalı ve üzeri hazır dış cephe boyalıdır. Giriş holü döşemesi mermer kaplama, duvarı tavana kadar mermer kaplama, tavanı sıvalıdır. merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, duvarları 1,2 m mermer kaplama üstü mineral sıvalıdır. 1 asansör bulunmaktadır. bina 20-25 yaş gurubunda olup, belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dairenin özellikleri daire 1 kattadır. Kuzey ve batı ( ön ) cepheli olarak, giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapılıdır. mesken fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve iki balkon mahallerinden oluşmaktadır. Antre Zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı plastik boyalıdır. Salon zemini ahşap parke kaplama, duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. 3 odanın da zeminleri yer döşemesi ahşap parke kaplama, duvarları sıvalı plastik kaplamalıdır. Mutfakta zemini ile duvarları tavana kadar seramik kaplama, tavanı sıvalı ve badanalıdır. Mutfakta mermer tezgah, tezgah altı ve üstünde suntalam dolaplar bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan badanalı. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve gömme kuvet bulunmaktadır. Wc duvarlar ve zemin seramik kaplamalı, tavan badanalıdır. wc de helataşı ve lavabo bulunmaktadır. Mesken İç Kapıları kontroplak tablalı cilalı ahşap kapı, pencereleri boyalı ısıcamlı ahşap doğramadır. Meskene ait 12 m2 iki balkon bulunmaktadır. Kat Kaloriferi kombi ile ısınma sağlanmaktadır. Net kullanım alanı 102 m2 dir ve keşif gününde ikamet edilen bir daire olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Kırkkonaklar Mah. 314. Cad. Zirve Apt. No: 14/8 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.471 m2
Arsa Payı : 120/1874
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İntifa Hakkı : intifa hakkı Arif Oğlu Ahmet Cemal Şalcı'ya ait olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:47 - 12:02 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:47 - 12:02 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/2773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR