ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077122
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AZİZİYE MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5809 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/5809 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Çankaya İlçesi, Aziziye Mahallesi, 8429 ada, 7 parselde kayıtlı, 1.057,00 m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği kargir apartmanı, 111/1057 arsa paylı, 2 no'lu depo eklentili, 6 no'lu garaj eklentili, 1. kat, 5 no'lu bağımsız bölüm, mesken nitelikli ve Aziziye Mahallesi, Portakal Çiçeği Sokak, No: 56/5 (Barış Apartmanı) adresinde bulunan taşınmaz. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina özellilkleri; bina bodrum+zemin+3 normal kattan oluşur. Bina cephesi kum sıva+traverten kaplı. Giriş kapısı demir doğrama. Giriş zemini mozaik, yan duvarları kum sıvalı. Merdiven basamakları ve sahanlık mozaik. Merdiven korkulukları demir+ahşap. Taşınmazda katta 3 daire bulunmakta ve 12 bağımsız bölümden oluşmakta. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu 5 no'lu bağımsız bölüm taşınmazın bina özellilkleri; Antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşur. Konutta borçlunun yakını ikamet eder. Dairenin giriş kapısı çelik. Antre zemini seramik, duvarları boyalı, tavanı boyalıdır. Salon ve odaların zemini ahşap parke, duvarları boyalı, tavanı boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı. Mutfak tezgahı mermer, mutfak tezgah alnı seramik, tezgah altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcut. Wc ve banyo zemini ve duvarları seramik kaplı. Banyoda küvet, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmakta. Pencere doğramaları PVC+ısıcamlı, iç kapılar yağlı boyalı ahşap kaplı. Konut, merkezi sistem ısıtmalı, doğalgazlı. Yola göre sol ön cephe. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 94,00 m²'dir. 15/01/2019 tanzim tarihli Bilirkişi Kurulu Raporu'na göre değeri 350.000,00 TL'dir. Daha ayrıntılı bilgi ve belgelere dosyasındaki bilirkişi kurulu raporundan ulaşılabilir.
Adresi : Aziziye Mah., Portakal Çiçeği Sokak, Barış ApartmanıNo:56/5 Çankaya
Yüzölçümü : 1.057 m²
Arsa Payı : 111/1057
İmar Durumu : Mesken Nitelikli
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : 2 No'lu Depo, 6 No'lu Garaj.
29/03/1974 tarih ve 3147 yevmiye numarasıyla planında görüldüğü üzere E.G.O.lehine 60 yıl müddetle kira şerhi.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5809 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İİK. 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR