ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066321
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : MEBUSEVLERİ MAH. / MALTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/153 Talimat
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2018/153 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın açık adresi Ankara İli Çankaya İlçesi Mebusevleri Mahallesi Şerefli Sokak İren Apartmanı No: 31/7 olup tapu kaydında Ankara İli Mamak İlçesi Mebusevleri Mahallesi 4263 ada 8 parsel 556,00 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda 71/556 arsa paylı 3. kat 7 numaralı mesken nitelikli bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır. Taşınmazın 7 nolu depo nitelikli eklentisi bulunmaktadır. Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup, içinde halen ipotek veren borçlu maliğin ikamet etmekte olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana bina ayrık yapı nizamında ve betonarme tarzında inşaa edilmiştir. Bina bodrum, zemin, 3 normal kattan oluşmakta, bodrum katta ortak alanlar, zemin ve normal katlarda 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri ateş tuğlası ve hazır sıva ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, bina içi zeminler mermer döşeli ve yan duvarlar boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bölge elektrik, su, yol, kanalizasyon, toplu ulaşım gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm mesken fiilen 3 oda, salon, mutfak, antre-koridor, 1 banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğrama olup salon ve odalarda zemin laminat parke, duvarlar boyalı, antre-koridor zemini laminat parke döşeli olup duvarlar boyalıdır. Mutfakta zemin laminat döşeli, duvarlar tezgah üzerinde seramik, kalanı boyalı olup, mermerit tezgah, alt üst çerçeve kasa laminat mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo, kabinli gömme küvet ve klozet mevcuttur. Wc de zemin ve duvarlar seramik kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Balkonlardan biri salon, biri mutfaktan, diğeri ise oda çıkışlıdır. Oda çıkışlı balkon pvc ile kapatılmıştır. Bağımsız bölümün ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi ısınma mevcuttur. Meskenin kullanım alanı net balkonlar hariç 100,00 m² olarak hesaplanmış olup, ayrıca 9 m² alanlı 3 balkon kullanımı vardır. Taşınmaz ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla takip kapsamında satılmakta olup, satıştan doğacak olan KDV ihale tarihinde geçerli olan oran üzerinden tahsil edilecektir.
Yüzölçümü : 556 m²
Arsa Payı : 71/556
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/153 talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR