ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065027
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HİLAL MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2422 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 12:10
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 12:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/2422 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27657 Ada, 7 Parsel, HİLAL Mahalle/Köy, ikinci kat 8 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm bina 2 bodrum * zemin kat* 3 normal kat* çatı arası kattan *tan oluşan Betonarme Karkas İnşaat tarzında, ana taşınmaz bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyadır. Merdivenler mermer yanlar 120 mermer kaplıdır. Binanın her türlü altyapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaların tamamlandığı , şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. 2 Normal Katta KONUT kullanımlı olup, Güneş görür konumdadır.Giriş kapısı çelik kapıdır.3 oda, salon, antre,mutfak,kiler, 2 banyo, wc ,2 balkon vardır. ısınma doğalgaz kombili kaloriferlidir. Dış pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. İç kapılar Amerikan panel ahşap kapıdır.Duvarlar alçı saten üzeri plastik boyalıdır.Salon antre ve oda zeminleri ahşap laminant kaplıdır.Mutfak zeminleri seramik kaplıdır. Tezgah alnı btb cam mozaik, Duvarlar alçı saten üzeri plastik boyalıdır. Tavan kartonpiyeridir. Mutfak tezgahı evyesi siyah granittir. Çelik evye ve çelik davlumbaz vardır. Alt ve üşt ahşap laminant dolapları vardır. WC, wc taşı lavabo vardır, zeminleri duvarları seramik kaplıdır. Banyo zeminleri duvarları seramik kaplıdır. Akrilik Küvet temperli camlı duşa kabin, klozet, Hilton lavabo vardır. Ebeveyn banyosunda da oval akrilik küvet temperli camlı duşa kabin, klozet, lavabo vardır.2 balkon vardır. balkon zeminleri seramiktir. Net Kullanım alanı 180 m2 dir.
Adresi : Hilal Mah. 676. Sok. No 12/8Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 908 m2
Arsa Payı : 90/908
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 12:10 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 12:10 - 12:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2422 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR