ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049463
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CEVİZLİDERE MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/3798 Esas
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2014/3798 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçesi, 27880 Ada, 2 Parsel, Cevizlidere Mah., 4.Kat, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın adresi Cevizlidere Mah. 1226. Sk. No:15/17 Köşem Apt. Çankaya/Ankara'dır. Taşınmazın net kullanım alanı balkonlar dahil 95 m² 'dir. Yapı sınıfı 3. grupdur. Bina yaklaşık 15-20 yaşındadır ve asansör mevcuttur. yapısal değeri %20 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. salondan açılan balkon katlanır cam sistemi ile kapatılmıştır. doğalgaz kombisi ile ısıtılmakta olup, zeminden dağılımlı panel radyotörler mevcuttur. döşemeler salon ve odalar laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. duvarlar banyo ve wc de seramik, salon duvarları kağıt kaplama ve kartonpiyerli, odaların alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. mutfak dolapları profil kapaklı, tezgah laminantdır. banyoda küvet, klozet ve lavabo, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. pencereler vernikli ahşap doğrama ve ısıcamlı, iç kapılar ahşap paneldir. dairenin giriş kapısı çelikdir.
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat, emsal: 1,80 olan ve ön bahçe 5 metre, yan bahçe 4 metre çekme mesafeli, kuzeyinde park alanı bulunan imar parselidir.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : "Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır" beyanı vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/3798 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İşbu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. (İİK. m.127) ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR