ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047541
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIRKKONAKLAR MAH. / BİRLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/302 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2018/302 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞA KONU GAYRİMENKULÜN ADRESİ: Kırkkonaklar mah, 329 cadde Koru apt No: 13/7 Çankaya Ankara Gayrimenkulün tapu kaydı: Ankara ili Çankaya ilçesi, Kırkkonaklar mah, 8 cilt, 704 sayfa, 26347 ada 8 parsel Kat: 1 Bağımsız bölüm no: 7 İmar durumu: binanın yer aldığı parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Çankaya Belediyesinde mevcut İmar planına göre Konut alanı içinde yer almakta olup TAKS: 0,35 KAKS ; 1,40 Hmak; 12,50, ayrılık nizam 4 kat 5 m ön, 3 m yan çekme mesafelerinde haiz yapılaşma koşullarında, parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb) bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulün özellikleri: bina III/A yapı sınıfında, ayrık nizamda 1 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın 1. bodrum katında 2 adet mesken, zemin katında bina girişi ve 3 adet mesken, 1.2 ve 3. normal katlarda 3 er adet mesken olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm tapuya tescil ettirilmiştir. Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. binanın girişi 329. cadde cephe hattına göre zemin kat sol yan (güney) cepheden sağlanmaktadır. binanın açık otoparkı bulunmaktadır. Asansör bulunmamaktadır. binanın giriş kapısı alimünyum doğrama,iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.Bölümün konumu/cephesi: Kuzey - Batı Bağımsız bölüm özellikleri: 7 bağımsız bölüm numaralı mesken ana yapının 1. katında bina girişine göre sol yan cephede konumludur. Onaylı mimari projesine göre net 118 m² brüt 135 m² alana sahiptir. Antre + 3 oda + 1 salon + mutfak + banyo + 1 wc + 2 balkon mahellerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine uygundur.ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc-ısıcamlıdır. salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar plastik boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. banyo içerisinde lavabo ve klozet bulunmaktadır. mutfakta lamine dolaplar ve mermer tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı ve duvarları seramik kaplamadır. Elektrik su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. taşınmaz % 100 inşaat bitmişlik seviyesine sahiptir. Mesken olarak kullanılmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/302 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR