ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981507
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : İLKADIM MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/144 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/144 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi,İlkadım mahallesi,2836 ada,2 parsel,cilt no:3,sayfa no:200,1.096,00 yüz ölçümlü kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 50/1096 arsa paylı1.normal kat, 21 nolu mesken vasıflı taşınmazda borçlunun hissesi tamdır.Ana bina 4 bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır,ön cephesi traverten kaplı,diğer cepheleri sıva üzeri boyalıdır.Binanın giriş kapısı camlı demir,rüzgarlık kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır.Bina giriş zemini mermer kaplı,duvarları sıva üzeri boyalıdır.merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik,merdiven korkulukları demir doğramadır.Zemin ve normal katlarında 4'er daire olmak üzere toplam 30 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölge her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.21 nolu meskenin giriş kapısı çelik kapıdır,halihazırda kiracı ikamet etmektedir,antre,3 oda,salon,mutfak,wc,banyo ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik,salon ve odaların yer döşemesi ahşap parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı,tavan kartonpiyerlidir.Mutfakta yer seramik kaplı,duvarları duvar kağıdı kaplıdır.Mutfak tezgahı suntalam,tezgah alnı seramik,tezgahın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları yapılıdır.Wc ile banyo zemini ve duvarları seramiktir.Balkonlar zemini dökme mozaik kaplıdır.Mutfak balkonu PVC ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir.Pencereler ısıcamlı,PVC doğrama,iç kapılar panel kapıdır.Kombi sistem ısıtmalı ve ve doğalgazlıdır.
Adresi : İlkadım mh.Manolya sk.3 nolu Demircioğlu Ap.1.normal kat no:21 Çankaya/Ankara
Yüzölçümü : 100,60 m2
Arsa Payı : 50/1096
İmar Durumu : 9570 nolu kesin parselasyon planında 4 katlı ayrık nizam konutalanında,saçak seviyesi
12.50 m
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Akbank T.A.Ş. nin 09/11/2017 tarih 83010 yevmiye nolu ipoteğinden dolayı satılacaktır.
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer hakkında satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR