ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979516
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ŞEHİT CEVDET ÖZDEMİR MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5066 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/5066 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 7264 Ada, 14 Parsel, ŞEHİT MEVLÜT MERİÇ Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm borçlunun hissesi 1/2'dir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Meskende hâlihazırda borçlu ikamet etmektedir. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyaldıır. Salon ve odaların yer döşemesi ahşap parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta yer ve duvarlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc'de helataşı ve lavabo; banyoda klozet ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır. Balkon panjurludur. Pencereler ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapılar ahşap doğrama kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. mesken bina girişine göre sol arka (kuzeybatı ve güneybatı) cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre: 83,50 m² daire, 9,50 m² balkon olmak üzerde toplam net 93,00 m" olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Şehit Cevzdet Özdemir (Tapuda:Şetih Mevlüt Meriç) Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Cad. 166 Numaralı Kaplan Apartmanı 1. Bodrum Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm. Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 990,00 m2
Arsa Payı : 60/990
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI 11/11/2015 - 70836 BELEDİYE GELİRLERİ KANUNA GÖRE KISITLIDIR
İrtifak Hakkı : 73264 ADA 16 PARSEL LEHİNE AYNI ADA 14 PARSEL ALEYHİNE PİS SU KANALI İÇİN ARZİ İRTFAK HAKKI
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5066 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR