ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 274 m² çatı aralı daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085952
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 5+1
: 274
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 28
Binadaki Kat Sayısı : 28
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 18.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/16178 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2013/16178 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 27550 Ada, 1 Parsel, KARAKUSUNLAR Mahalle/Köy, 92 Nolu Bağımsız Bölüm 1470. Sokak Gökteşehir Konutları B Blok; Bina, 3 bodrum kat+zemin+23 normal kat + çatı katından oluşmaktadır. Bina betonarme olup, ayrık nizam inşa edilmiştir. Blokların giriş kısmına resepsiyonda yer alan 2 asansör ile çıkılmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Blok içinde 1 yük 2 normal asansör bulunmaktadır. Zemini mermer duvarları boyalıdır. 2 bloktan oluşan sitede ortak depo, jeneratör, su deposu, sığınak, hidrofor, açık/kapalı otopark, sauna, Türk hamamı ve spor tesisi bulunmaktadır. Har katta 4 bağımsız bölüm bulunmakta olup, binada toplam 92 bağımsız bölüm yer almaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı Çelik kapıdır. Bağımsız bölüm 2 antre, 5 oda, salon, mutfak, 2 banyo-wc, ebeveyn banyo, balkon ve terastan oluşmaktadır. GİRİŞ KAT; antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo-wc, ebeveyn banyosu ve balkondan oluşmaktadır. Antrezemini seramik, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Vestiyer dolap bulunmaktadır. Salon zemini laminat parke, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke, duvarlar boyalı ve tavanlar kartonpiyerlidir. Odalardan birinde giyinme bölümü bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı laminat olup, tezgah altı ve üstü laminat dolaplı ve ankastre fırın ve davlumbazlıdır. Tezgah alnı seramiktir. Banyo-wc'de zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. Hilton lavabo, küvet, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Ebeveyn banyoda zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. ÜST KAT; Antre, 2 oda, banyo-wc ve terastan oluşmaktadır. Mermer kaplı merdiven ile üst kata çıkılmaktadır. Antre zemini laminat parke, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke, duvarlar boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Banyo-wc?de zemin ve duvarlar seramik, tavan boyalıdır. Hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Konut, merkezi sistem ısıtmalıdır. Pencere doğramaları pvc ısı camlı, iç kapılar panel kapıdır. Konut yola göre sol ön cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 274,00 m²'dir.
Adresi : Çukurambar Mahallesi 1470. Sokak Gökteşehir Konutları B Blok No: 92 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 14.116,00 m²
Arsa Payı : 134/14116
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (KDV'nin 2. satış gününe kalması halinde KDV'nin artırılması halinde (%18) olan KDV oranı geçerlidir.
Kaydındaki Şerhler : 1-Yabancı gerçek ve tüzelkişilerin taşınmaz ve bakanlar kurulu sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır.
2- 81129 nolu plan gereğince konut, gençlik merkezi ticaret spor ve sağlık alanı olarak tahsil edilmiştir.
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/16178 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR