ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 233 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115438
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ALACAATLI MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 6+1
: 23
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1403 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA ???????

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2019/1403 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 44491 Ada, 3 Parsel, ALACAATLI Mahallesi , 9. Kat 34 Nolu Nolu Bağımsız Bölümün genel özellikleri;
34 bağımsız bölüm no.lu çatı aralı konut nitelikli taşınmaz ana yapının 9. normal katında bulunmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede alt katta salon, mutfak, kiler, 4 oda, 2 banyo, antre ve hol hacimlerinden oluşmakta olup üst katta ise 2 oda, açık mutfak, depo, hol ve açık teras bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu Bağımsız Bölümün brüt alanı, dosyasındaki m² cetvelinde 293,75 m² olduğu, meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan öçülere göre (fiili durumda) 233,00 m², iki adet balkon toplam 30,00 m² ve açık teras 96,00 m², olarak ölçülmüştür. Isınma sistemi merkezi sistemdir. Doğal gaz sayacı takılı değildir. Dairenin hem 9. Kattan hem de çatı katından girişi vardır. Her iki girişte çelik kapılıdır.Salon, zemini laminat parkeli, alüminyum doğramalı fransız pencereli, çift kanatlı camlı amerikan kapılı (camları takılı değil), kartonpiyeli, sıvalı ve plastik boyalıdır.Merdiven boşluğu seramik kaplı, antre ve hol zemini laminant parke kaplıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Dubleks merdiveni yapılı değildir.Oda zeminleri laminant kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, kapıları amerikan panel kapılıdır.Banyolarda yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Klozet, duşakabin, havlupan, dolaplı lavabo ve asma tavan mevcuttur.Mutfak zemini laminat ve seramik kaplıdır. Mutfak dolapları ahşap lake kaplıdır, tezgah mermerittir. Mutfak tezgahı enine kırıktır. Mutfak tavanında akma vardır.Şofben takılıdır. Doğramalar (salon hariç) PVC dir.Açık teras ve balkonlar seramik kaplıdır.Mutfak ve Salon parkesinin bazı kısımları su almadan dolayı kabarma yapmıştır.Meskenin genel durum itibariyle eksikleri mevcuttur.
Adresi : Alacaatlı Mahallesi 5144.Cad. Kocaoğlu Sitesi No: 9/34 Çatı Aralı Mesken Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 233 m²
Arsa Payı : 23200/769827
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1403 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR