ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Çankaya'da 226 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978777
Şehir : Ankara / Çankaya
Oda Sayısı : 6+1
: 226
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 15
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13154 ESAS
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Altındağ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2017/13154 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 16555 Ada, 2 Parsel, DİKMEN Mahallesi, A Blok 15.Kat 58 nolu bağımsız bölüm Nolu konut. Bağımsız bölüm, tapu kaydında konut nitelikli olmasına rağmen 11.10 2017 tarihinde keşif mahallinde yapılan tespitte, fiziki olarak konutun dubleks olduğu belirlenmiştir. Projesinde yapılan incelemede,üst kat dairenin 58 nolu daireye tadilat onayı ile katıldığı görülmüştür.
Bağımsız bölüm, 2 antre, 6 oda, salon, mutfak, wc, ebeveyn banyo, wc+banyo, kiler, 2 balkondan oluşmaktadır.
Konutta borçlu ikamet etmektedir.
Bağımsız bölümün giriş kapısı çeliktir.
GİRİŞ KAT: antre, 2 oda, salon, mutfak, wc, kiler ve 1 balkondan oluşmaktadır.
Antre zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir. Dolap bulunmaktadır.
Salon ve odaların zemini lamine parke, duvarları duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir. Odaların zemini halı kaplıdır.
Mutfak zemini halı, duvarları seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı laminat, tezgah alnı cam, tezgah altı ve üstü ankastre dolaplıdır.
Kiler zemini seramik, duvarları boyalıdır.
Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de klozet ve lavabo bulunmaktadır.
Balkon zemini seramik kaplı olup cam balkondur.
ÜST KAT: antre, 4 oda, wc+banyo, ebeveyn banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Üst kata ahşap basamaklı merdivenle çıkılmaktadır.
Antre zemini laminat parke, duvarları duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir.
Odalar zemini halı kaplı, duvarları duvar kağıdı kaplı ve tavan kartonpiyerlidir.
Banyo ve ebanyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyoda tekne, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Ebeveyn banyoda küvet, duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır.
Balkon zemini seramik kaplı olup cam balkondur.
Pencere doğramaları renkli PVC+ısıcamlı, iç kapılar ahşap kapıdır.
Konut, merkezi sistem ısıtmalıdır.
Konut, yola ve girişe göre sağ ön cephelidir.
Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre balkon dahil giriş kat: 123,00 m², balkon dahil üst kat: 123,00 m² olmak üzere Toplam: 226,00 m²'dir. A Blok 58 nolu depo eklentilidir.
Adresi : Dikmen Mahallesi Zülfü Tiğrel Caddesi No: 5'te Bulunan Akın 2 Apt. A.Blok 15.Kat 58 Nolu Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 226 m²
Arsa Payı : 830/62970
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Altındağ / ANKARA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13154 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR