ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 208 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009864
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KEKLİK PINARI MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 4+2
: 208
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2019/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27268 Ada, 6 Parsel, KEKLİK PINARI Mahalle/Köy, 3.kat 13 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin bulunduğu Bina mücavir alan içinde ve Çankaya belediyesi sınırları dâhilindedir. Bina; 2 bodrum+zemin+ 3 normal kat + çatı aralı kattan ibarettir. Binanın girişi kapısı ve demir doğramadır. Girişi ve tabanları mermer kaplamadır.Her katta 3 adet daire bulunmaktadır. Merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplama Merdiven korkulukları nikelajlı paslanmaz çelikten yapılmıştır.Asansörlüdür.Kombili ısıtma sistemli olup kombilidir. Bina, şehir merkezi Kızılay' a yaklaşık 6-7 km mesafededir.Bina yeni yani sıfır binadır. Binanın otoparkı vardır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanır. Ulaşım sorunu yoktur.13 NOLU DUBLEKS KONUTUN NİTELİKLERİ:Taşınmaz dubleks daire;8 no.lu binada 3. Katta bulunan 13 kapı nolu dairedir. Daire kısmında salon,3 oda, Mutfak,Hol, banyo ve WC bulunmaktadır.Salon ve 3 oda tabanları laminat kaplıdır. Dış cephe doğramalar PVC ve ısı camlıdır. Mutfak Taban seramik, tezgah mermer, alt üst dolapları takılı,Kombisi takılmış. Kombisi mutfaktadır.Salon ve koridor duvarları kâğıt kaplamadır. Doğalgaz sayacı takılmamıştır.Banyo taban ve duvarları seramik kaplı, klozet ve Hilton lavabo, duşakabinli duş teknesi vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç Kapıları ahşaptır.Tamamının tavanlarında kartonpiyer vardır. Bu katta 1 açık balkon bulunmaktadır. Taşınmazın net kullanım alanı balkonlar dâhil alt kat 103,94 m2 kadardır.İyi güneş görür.DUBLEKS KISMI:Buraya dairenin içinden betonarme üzerine mermer döşenmiş ve korkulukları paslanmaz çelik olan bir merdivenle çıkılmaktadır.Burada 1 oda ve 1 salon bulunmakta, kiler, banyo,WC ve koridor bulunmaktadır. Odanın ve salonun tabanları laminat kaplıdır.Tavanlar kartonpiyerlidir.Banyo taban ve duvarları seramik kaplı, duşakabinli duş teknesi var, klozet, hilton lavabo, batarya bulunmaktadır. WC taban duvar seramik, lavabo ve WC taşı vardır.Koridor tabanı seramik kaplıdır. Tüm kapılar ahşap doğramadır.Terasın tabanları seramik kaplı olup,parapet ve korkulukları vardır.Üst kat net kullanım alanı 58.26 m2,teras alanı 48.38 m2 ile birlikte üst kat alanı 106,64 m2dir. Taşınmaz Dubleks dairenin net kullanım alanı 208,58 m² dir. Kuzey-Batı- Güney cephelidir.Güneş görür, ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Malazgirt Mah.13 Nolu Sk ,8 Nolu Binada 3/13Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 783 m2
Arsa Payı : 107/1566
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli , Ayrık nizam ,ön bahçe 5 ,yan bahçe 3,00,K.A.K.S (emsal)1,40 T.A.K.S 0,35
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18(satışın kesinleştiği tarihteki oran dikkate alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR