ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945033
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : HUZUR MAH. / ÖVEÇLER
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12390 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
27. İCRA DAİRESİ
2018/12390 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara ili Çankaya ilçesi Huzur Mahallesi 25448 Ada 8 parsel nolu 520 m² yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazdaki 45/520 arsa paylı 3. kat 9 nolu bağımsız bölüm çatı aralı meskenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır. bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz vb. her türlü belediye hizmetinden faydalanır.bölgede doluluk oranı yüksektir. altyapı ve ulaşım sorunu yoktur. yerleşim amaçlı tercih edilmektedir. Ticari yoğunluk ana caddelerdeki zemin katlardada bulanan dükkanlarda yoğunlaşmıştır. Taşınmaz 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo, balkon ve terastan oluşur. giriş katında antre, salon,mutfak,wc ve balkon vardır.balkonlar zemini seramiktir. Katlar arası ulaşım sağlayan merdiven basamak ve rafları mermerdir. Üst katında hol, 2 oda, banyo ve teras vardır. Isıtma kombi ve doğalgazlı olup, kombi mevcut değildir. Taşınmaz 7,30 m² balkon, 8,50 m² teras, 95 m² mesken olmak üzere toplam 110,80 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmaza ilişkin diğer bilgiler dosyasında mevcut olup, istenildiği takdirde incelenebilecektir.
Adresi : Ankara İli Çankaya İlçesi Huzur Mah.1157 Sok. 29 Nolu Özdeş Apt. 9 Nolu Bağımsız Bölüm .Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 520 m²
Arsa Payı : 45/520
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12390 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(Değişik madde: 6352 S.K. -02.07.2012/m.30).)
"İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.” hükmünün müdürlüğümüz dosyasından uygulanacağı tüm taraflara ihtaren tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR