ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048526
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : AYRANCI MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/102 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2019/102 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Ankara ili, Çankaya ilçesi, Ayrancı Mahallesi, 2688 ada 20 parselde kayıtlı 500 m² alanlı kargir apartman vasıflı taşınmaz üzerinde 4/32 arsa paylı 3.kat 7 nolu tam hisseli mesken ve 7 nolu kömürlük eklentisi.
ADRESİ : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Ayrancı Mahallesi, Uçarlı Sokak No: 23/7
HALİ HAZIR DURUMU : Ana taşınmazın Hali Hazır Durumu: Taşınmazın yer aldığı bina Uçarlı Sokağa cepheli parsel üzerinde yer almaktadır. Bina girişi yan taraftan ve zemin kat hizasından verilmiştir. Bina betonarme karkas ve bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binada toplam 8 adet mesken, 2 adet dükkan bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişinde merdiven basamak ve kat sahanlıklarında zeminler mozaik döşeli, duvarları boyalıdır. Bölgede elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanılmaktadır.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken fiili durumda antre, L salon, mutfak, 2 oda (2 tanesi salona bağımlı), 1 banyo (salona bağımlı) ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Antre zemini seramik kaplı olup duvarlar boyalıdır. Salon ve 2 oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta zemin seramik döşeli, duvarlar seramik kaplı, mermerit tezgahlı sunta alt üst dolapları mevcuttur. Banyoda zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır. Duş bataryası ve dolaplı lavabo ile klozet mevcuttur. Balkonlar, salon ve oda çıkışlı olup açıktır. Zeminleri mozaik kaplı olup, demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapıları yağlı boyalı ahşap kapı olup, pencere doğramaları pvc mamüldür. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Kullanım Alanı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4.bölüm, 1. Madde ğ/3 fıkrasına göre, bağımsız bölüm net alanı balkon hariç 68 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca 12 m² alanlı 2 adet demir korkuluklu balkonu bulunmaktadır.
Arsa Payı : 4/32
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR