ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048482
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKESAT MAH. / ESAT
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3513 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:05
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2019/3513 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Küçükesat mahallesi/köyü, 5247 ada, 3 parsel,4/46 arsa pay/paydalı, 507,00 m² arsa yüzölçümlü, 1 kat, 4 nolu bağımsız bölümde kayıtlı tam hisseli mesken nitelikli taşınmaz, Bina, betonarme kargir yapıda ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina dış cephesi mozaik ve renkli dış cephe sıvası kaplamadır. Bina zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. 11 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm ve zemin kat ön kısımda 2 adet dükkan bulunmaktadır. Apartman giriş kapısı demir kapı, apartman sahanlıkları ve merdivenler mozaik, yan duvarlar 1,5 metre yüksekliğinde mozaik kaplama, merdiven trabzanları demir doğrama ve ahşap malzemeden yapılmıştır. Apartmanda asansör yoktur. Arka kısmında aydınlatma boşluğu yer almakta olup araç park yeri bulunmamaktadır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, dolmuş ve otobüs gibi ulaşım imkanları ile her türlü Belediye hizmeti mevcut olduğu tespit edilmiştir. Mesken 1. katta ve konut olarak kullanılmaktadır. Yapılan tespit ve incelemeler sonucunda dairenin balkonlar dahil 78 m² net kullanım alanına sahip olduğu daire içerisinde ölçüm yapılarak tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Doğal gazlı kombi ve döküm/panel radyatörler mevcuttur. Mesken, 1 L tipi salon (salon salomanje), 2 oda, 1 banyo+WC, 2 balkon ve mutfaktan oluşmaktadır. Mutfak ve odaya açılan balkon camlı pimapen ile kapatılarak mutfak ve odaya ilave edilmiştir. Salona açılan balkon zemini mozaik kaplıdır. Diğer pimapen ile kapatılan balkon mutfak kısmı zemini seramik, odaya açılan kısmı parke kaplamadır. İç kapıların hepsi Amerikan panel kapıdır. Doğramalar PVC dir. Tavanlar ve duvarlar plastik boyalıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke kaplamadır. Mutfakta laminant tezgah,dolaplar ve eviye mevcuttur. Banyo+WC zemini ve duvarlar boydan boya seramik kaplama, lavabo, wc ve duşa kabin mevcuttur. Banyo ve WC birleştirilerek tek bir hacim olarak kullanılmaktadır. Antre zemini seramik kaplıdır.
Adresi : Küçükesat Mahallesi Bülbülderesi Caddesi No:20/4 Çankaya / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 507,00 m²
Arsa Pay/Paydası : 4/46
İmar Durumu : Parselin bölge kat nizamı ve 37870 numaralı kesin parselasyon planında ayrık nizam 5 katlı konut alanında kaldığı saçak seviyesinin 15,50 metre olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hacizler dışında başkaca irtifak bilgileri bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3513 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR