ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039343
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : YUKARI BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/237 Talimat
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/237 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Yukarı Bahçelievler Mahallesinde kain 2612 ada, 30 parselde bulunan 7 nolu bağımsız bölüme ait taşınmazın satışı yapılacaktır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Ana taşınmaz, 22.668,00 m² yüzölçümlü olup tapu kaydında 216 daire ve 8 dükkanlı 4 blok kargir apartman vasıflıdır. Taşınmazın üzerinde betonarme tarzında yapı bulunmaktadır. Ana taşınmaz üzerindeki yapı Eser Sitesi olarak geçmektedir. Yapı zemin+4 katlıdır. Binanın dış kapısı alüminyum, apartmanın giriş yan duvarları sıva+boyalıdır. Merdiven korkulukları demir üzeri ahşap kaplamalıdır. Isıtma sistemi doğalgaz ile merkezi olarak yapılmaktadır. Binanın dış cephesi sıva ve boyalıdır. Katta 2 daire bulunmaktadır. Basamaklar ve sahanlıklar dökme mozaiktir. Asansör mevcuttur. Ana binanın yaşının 55 yıllık olduğu düşünülmektedir. Binada açık otopark vardır. Çevre tanzimi yapılmış 24 saat güvenlik vardır. Sitenin ortak mülkiyet olarak sahip olduğu biri benzin istasyonu olarak kiraya verilmiş iş yerlerinden alınan kiralarla ortak giderler karşılanmakta olup, ayrıca ısınma ve giderler için aidat toplanmaktadır.
B) Meskenin özellikleri: Taşınmaz binanın 3. katında bulunmaktadır. Taşınmaz 2+1 olup, net 79,00 m²'dir. Dış kapı kompozit, iç kapılar amerikan panel, wc kapısı akordiyon kapıdır. Girişte vestiyer ve dolap vardır. Odalar ve banyonun geçişi salondan sağlanmıştır. (salon bağımsız değildir.) Mutfakta akrilik kapaklı mutfak dolapları yenidir. Mutfakta çimstone tezgah vardır. Islak alanlar ve hol zemini seramik kaplama, salon meşe parke, odalar laminat parke kaplamadır. Duvarlar sıva+boyalıdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Pencereler beyaz pvc doğramadır. Taşınmazın yönü kuzey-batı-güney yönlerine cephelidir. Taşınmaz ekonomik ömrünü doldurmakla birlikte bakımlı ve konum olarak Ankara'nın tercih edilen, yoğun talep alan bir bölgesindedir.
Adresi : Yukarı Bahçelievler Mah. Aşkabat Cad. Eser Sitesi C Blok 1. Giriş No:7 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 95 m²
Arsa Payı : 675/160000
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR