ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 180 m² müstakil mesken icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153224
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÇAYYOLU MAH. / ÇAYYOLU
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/26969 Esas
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2015/26969 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Çay Yolu-1 Mahallesi, 18143 Ada, 2 Parsel, 44 Nolu Bağımsız Bölüm. Site içerisinde toplam 76 adet müstakil mesken bulunmaktadır. Mesken; Bodrum, zemin, 1. kat ve çatı arasından oluşmaktadır. Bodrum katında; salon, antre, ısı odası, çamaşır odası bulunmaktadır. Salonun zemini karo mozaik, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Çamaşır odasının zemini ve duvarları tavana kadar mermer kaplıdır. Isı odasının zemini seramik kaplı, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Meskenin zemin katında; antre, salon, mutfak ve balkon bulunmaktadır. Salon kademeli biçimde inşa edilmiş, zemini masif parke, duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavanı fasarit boyalıdır. Antre zemini seramik, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları mermer kaplı. Meskenin 1. Katında; antre, 3 oda, banyo, 1 balkon bulunmaktadır. Odaların zemini masif parke kaplı olup, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Banyoda zemin ve duvarlar mermer kaplı, ayaklı lavabo, klozet, küvet üzeri duşakabin ve duş bataryası bulunmaktadır. Meskenin çatı katında ise; 1 oda, 1 banyo ve teras bulunmaktadır. Kapı doğramaları ahşap mobilya tipidir. Pencereler ahşap rengi PVC ve çift camlıdır. Teras 10 m² olarak ölçülmüş ve zemini mermer kaplıdır. Mesken, doğalgazlı, kombi cihazlı, kaloriferlidir. Bağımsızın net (Faydalı) alan toplamı 180 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Çayyolu Mah. 2620. Sokak Mavikent Sitesi No:44 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 20.986 m²
Arsa Payı : 222/16586
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Bahçelerüstü-İmar Mah., 36083 Ada, 6 Parsel, 3. Kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm. Meskenin Dış kapısı çeliktir. Normal katında antre, salon, 1 oda, mutfak, WC ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Meskenin çatı katında; hol, 3 oda, depo, banyo ve teras bulunmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, antre ve mutfak zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfakta duvarlar plastik boya, zeminler seramik kaplı, tezgahı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde profil kapaklı laminant dolaplar vardır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Ayaklı lavabo, klozet, duş teknesi üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. Kapı doğramaları hazır panel kapıdır. Pencere doğramaları PVC ve çift camlıdır. Teras alanı 10 m² olarak ölçülmüştür. Isınma sistemi doğalgazlı, kombi cihazlı kaloriferlidir. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı 147 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Bahçelerüstü Mah. 35. Sokak (Bina Girişi 45. Sokakta) No:21 D:13 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 799,6 m²
Arsa Payı : 60/825
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/26969 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR